fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Porażka kontroli na Heathrow. Chłopiec wsiadł do samolotu bez biletu

Bloomberg
13-letni chłopiec bez opieki i biletu wszedł na pokład samolotu British Airways lecącego z Londynu do Los Angeles. Ta z pozoru mała sprawa może wywołać wielkie konsekwencje.

Na największym lotnisku w Europie, londyńskim Heathrow, doszło do niecodziennego zdarzenia. W niedzielę 14 lipca samotny 13-latek zdołał przejść przez całą odprawę biletowo-bagażową i bramki bezpieczeństwa, a następnie wejść do samolotu, który miał wylecieć do Los Angeles… bez biletu i dorosłego opiekuna.

Jak podaje dziennik „The Independent”, chłopca wykryła dopiero stewardesa już na pokładzie samolotu, kiedy poprosiła go o pokazanie karty pokładowej. Gdy okazało się, że 13-latek jej nie miał, wszystkich pasażerów poproszono o opuszczenie pokładu i przejście kolejny raz przez kontrolę bezpieczeństwa. Lot został przez to mocno opóźniony.

Czytaj także: Przewoźnik odwołał loty. Zapomniał o tym, by poinformować pasażerów 

Nie wiadomo jeszcze, jak udało się chłopcu przejść niezauważonym tak daleko przez ściśle nadzorowane lotnisko i – być może nieumyślnie – obnażyć wielką lukę w kontroli bezpieczeństwa na Heathrow. Sytuację bada policja we współpracy z władzami lotniska.

Jak powiedział rzecznik policji, cytowany przez „The Independent”, chłopiec „nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii”. Zdaniem funkcjonariuszy młodzieniec mógł być pasażerem tranzytowym i szukał na lotnisku przesiadki – mógł jednak zabłądzić i niechcący wsiąść do niewłaściwego samolotu.

Sprawę skomentowała również British Airways po tym, jak jej konto na Twitterze zalała fala negatywnych komentarzy od pasażerów, rozgniewanych nieoczekiwanymi utrudnieniami. „Przeprosiliśmy naszych klientów za opóźnienie lotu po incydencie podczas wejścia na pokład. Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest zawsze naszym priorytetem” – pisze British Airways.Rzecznik Heathrow poinformował natomiast, że chłopiec nie stanowił zagrożenia, ale akcja skłoni władze lotniska do podjęcia dodatkowych działań, by takie sytuacje nigdy więcej nie miały miejsca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA