fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

KONKURS: Wygraj książkę o prof. Jerzym Szafliku

123RF
W książce "Ostry punkt widzenia" okulista prof. Jerzy Szaflik opowiada Arturowi Howzanowi historię swojego życia i drogi do sukcesu w dziedzinie okulistyki. Dla naszych czytelników mamy 5 egzemplarzy książki.

Prof. Jerzy Szaflik, okulista, profesor medycyny w zakresie chorób oczu, w latach 1998-2014 był kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z kolei od 2004 do 2010 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Prof. Szaflik otrzymał m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (w 2001 roku).

Łukasz Kaniewski z działu nauki "Rzeczpospolitej" pisał jakiś czas temu, że trudno w to uwierzyć, ale prof. Jerzy Szaflik przy pierwszym podejściu oblał egzaminy na medycynę. "Aby zdobyć dodatkowe punkty, przed kolejną próbą przez rok pracował jako „gipsowy" na oddziale ortopedycznym w szpitalu w Rybniku.

Na studiach od razu został starostą grupy, choć typowym kujonem nazwać go nie można: życia towarzyskiego podlewanego piwem i niezbyt drogim winem również nie zaniedbywał. Wódki nie lubił i pił ją wyłącznie z górnikami z kopalni Knurów – bo odmówić nie wypadało. A czy należał do ZMS czy raczej chodził do kościoła? Otóż: jedno i drugie" - czytamy w artykule.

Więcej o książce "Ostry punkt widzenia", w której z prof. Jerzym Szaflikiem rozmawia Artur Howzan (ukazała się nakładem Wydawnictwa Grupa M-D-M), można przeczytać w tekście "Zaczynając od pomidorów, czyli wyznania okulisty".

 

KONKURS:


Dla naszych czytelników mamy 5 egzemplarzy książki "Ostry punkt widzenia":


Aby je wygrać, wyślij w poniedziałek (4 kwietnia) esemes o treści


ZW.04.Imię Nazwisko + ADRES WYSYŁKI


na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).


Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 12.30 - 13.30 w dniu 4 kwietnia do momentu wyczerpania puli nagród (książkę wyślemy na wskazany w esemesie adres, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA