fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Prezydent Duda napisał list z gratulacjami dla Tokarczuk

AFP
"Proszę przyjąć słowa uznania i gratulacje z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla" - napisał w liście gratulacyjnym do Olgi Tokarczuk prezydent Andrzej Duda. Treść listu umieścił na Twitterze Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

"Cieszę się, że Pani kunszt pisarski, który doceniają od dawna czytelnicy, krytycy i badacze w kraju i za granicą, znalazł teraz najwyższą ocenę w oczach członków Komitetu Noblowskiego" - napisał prezydent.

"To Pani wielkie osobiste osiągnięcie i wspaniały sukces, który zapisze się w historii literatury polskiej i światowej" - napisał prezydent. Duda dodał, że "to też ogromnie istotny znak, jak ważna i niezastąpiona pozostaje sztuka słowa, jego moc i piękno".

"Pani pisarstwo jest świadectwem żywotności narracji i siły języka, za pomocą których tworzy Pani i przedstawia mniejsze i większe historie" - dodał.

"Pani książki odpowiadają na odwieczną - starą jak sama kultura - potrzebę opowiadania wciąż na nowo losów całego świata i pojedynczego człowieka" - podkreślił.

Prezydent napisał też, że w twórczości Tokarczuk "zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się uzupełniają".

Olga Tokarczuk otrzymała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Nagrodę odbiera 10 grudnia ok. godziny 16:30.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA