fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Student stomatologii zakwalifikuje do szczepień przeciw Covid-19

Adobe Stock
Badanie kwalifikujące do szczepienia przeciwko Covid przeprowadzi także student V. roku stomatologii oraz absolwent medycyny i pielęgniarstwa I stopnia bez uprawnień zawodowych.

Takie rozwiązanie przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko Covid – 19, które w piątek zostało skierowane do ogłoszenia.

Obecnie studenci V roku kierunku lekarsko-dentystycznego nie mają uprawnień do przeprowadzania badania wykluczającego przeciwwskazania do szczepień przeciwko Covid-19, podobnie absolwenci studiów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego oraz studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo do czasu otrzymania uprawnień zawodowych po skończeniu studiów.

Projekt nadaje takie uprawnienia studentom ostatniego roku kierunku lekarsko-dentystycznego, absolwentom kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego oraz studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo w okresie do sześciu miesięcy od dnia ukończenia studiów. Warunkiem jest nadzór lekarza albo lekarza dentysty, pielęgniarki, położnej, felczera, ratownika medycznego lub higienistki szkolnej, którzy uzyskali dokument potwierdzający prawo do kwalifikowania do szczepień wydanego przez uczelnię prowadzącą to kształcenie.

Status legislacyjny: skierowany do ogłoszenia

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA