fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Owoce Leśne, Trufle, Rubikon i inne

Osiedle Garażowa firmy Wawel Service
materiały prasowe
Deweloperzy oferują mieszkania, które będą gotowe nawet w IV kwartale 2018 r. Mówią, że tak muszą, bo konkurencja ciągle wprowadza na rynek nowe projekty

- Biorąc pod uwagę duży popyt ze strony klientów, firmy oferują kolejne inwestycje z przyspieszeniem, proponując klientom szerszą ofertę niż wcześniej planowały - mówi Kamil Niedźwiedzki z portalu nieruchomości Dompress.pl, który badał rynek nowych siedli.

Deweloperzy planują tysiące nowych mieszkań.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

- Realizujemy plan wprowadzenia do oferty ponad 2000 nowych mieszkań w 2015 roku. Są to zarówno nowe projekty, jak i kolejne etapu już realizowanych przedsięwzięć.

Dotychczas w 2015 roku uruchomiliśmy II etap Osiedla Mała Praga oraz I etap Osiedla Krzemowego znajdującego się przy ul. Cybernetyki w Warszawie, w Krakowie I etap Osiedla 5 Dzielnica, Centralna Park oraz IV etap osiedla Grzegórzecka, a we Wrocławiu - V etap Osiedla Graniczna.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord:

- W Warszawie, po uruchomieniu drugiego etapu Stacji Kazimierz, planujemy wprowadzenie także trzeciej fazy inwestycji. W samym sercu Woli powstanie 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2017 roku.

Nasze nowe osiedle Brzozowy Zakątek, zlokalizowane w warszawskim Wilanowie, powiększy się o trzy budynki, w których przed końcem 2017 roku powstanie łącznie 236 lokali. W tej samej dzielnicy stanie też trzygwiazdkowy Hotel Wilanów, który już w połowie przyszłego roku zaoferuje 190 pokoi.

Spośród pozostałych inwestycji, które zamierzamy uruchomić do końca 2015 roku, znajduje się także m.in. trzeci etap osiedla Neptun w podwarszawskich Ząbkach, w którym zaprojektowane zostało 217 lokali. Ich budowa zakończy się w III kw. 2017 roku.

W Gdańsku, w czwartym etapie inwestycji 2 Potoki w ostatnim kwartale 2016 roku powstanie 96 lokali. W Dolinie, zlokalizowanej w dzielnicy Rębowo, zaplanowane zostały 182 lokale. Termin zakończenia tego projektu przewidziany jest na IV kw. 2018 roku.

W Kowalach koło Gdańska, w pięciu budynkach, wprowadzimy do sprzedaży 280 lokali, których budowa zakończyć się ma w trzecim kwartale 2017 roku. W drugim etapie projektu Brama Sopocka w Gdyni do sprzedaży trafią 42 lokale, których realizacja dobiegnie końca w I kw. 2017 roku.

W Olsztynie, w siódmym budynku Osiedla Tęczowy Las, usytuowanym na granicy z gminą Stawiguda, zaprojektowane zostało 87 lokali. Termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2017 roku.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

- We wrześniu wprowadzimy do sprzedaży naszą nową inwestycję mieszkaniową w Krakowie. W ofercie znajdą się zarówno duże, przestronne lokale, jak i dwupokojowe kompaktowe mieszkania pod wynajem. Planujemy tam też mniejsze lokale dla kupujących swoje pierwsze M.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

- Jesteśmy konsekwentni w rozszerzaniu naszej oferty w Warszawie. W najbliższych tygodniach, zgodnie z planem, uruchomimy kolejny etap osiedla Kolska od Nowa, w którym znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach, w których przygotujemy więcej dużych apartamentów, które bardzo szybko znalazły nabywców w pierwszym etapie osiedla.

W ścisłym śródmieściu Warszawy planujemy uruchamiać inwestycję przy ulicy Pereca. Tu stawiamy na mieszkania o podwyższonym standardzie, głownie dwupokojowe.

Na pierwszy kwartał 2016 roku zaplanowaliśmy wstępnie powrót na Bemowo i rozpoczęcie prac na niedawno zakupionej działce przy ul. Człuchowskiej, gdzie zaprojektowany został kameralny budynek z około 70 mieszkaniami. Powoli przymierzamy się także do kolejnej inwestycji na Bielanach, gdzie doskonale znamy już rynek. Tym razem w centralnej części starych Bielan planujemy realizację bardzo ciekawego projektu dla wymagających mieszkańców.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding SA:

- J.W. Construction stale poszerza ofertę mieszkań. Właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży 480 lokali w ramach trzeciego etapu budowy inwestycji Bliska Wola w Warszawie. Jeszcze w tym roku uruchomimy sprzedaż w ApartHotelu.

Zapewniamy szeroki wybór lokali nie tylko w Warszawie, ale także w Katowicach, Łodzi, czy Trójmieście. Projekty mieszkań przygotowane zostały z myślą o potrzebach klientów, dlatego wiele z nich objętych zostało programem rządowym "MdM" i elastyczną formą finansowania.

W naszej ofercie klienci znajdą zarówno tzw. mieszkania kompaktowe - do 45 mkw., jak i lokale o powierzchni ok. 100 mkw.

Ewa Gwiazdowska, dyrektor finansowa w Atlas Estates:

- W najbliższych miesiącach Atlas Estates planuje wprowadzić na rynek dwie nowe inwestycje. Zgodnie z polityką firmy, obie będą położone w niedalekiej odległości od centrum Warszawy i będą w nich oferowane mieszkania o ponadprzeciętnym standardzie. Nie przewidujemy przyspieszenia ich realizacji, poszukujemy natomiast nowych działek, które pozwolą nam na wprowadzenie na rynek dodatkowej oferty mieszkaniowej.

Pierwsze z dwóch planowanych osiedli, to budynek położony przy ul. Nakielskiej na Woli. Budowa projektu będzie w dwóch etapach. Docelowo w inwestycji przewidzianych zostało 251 mieszkań. Obok budynku zamierzamy zaaranżować atrakcyjny, zielony teren obejmujący m.in. mini-park, plac zabaw i miejsce piknikowe.

Druga inwestycja to kolejny etap osiedla Apartamenty przy Krasińskiego na Żoliborzu. Budowa dwóch budynków z pierwszego etapu dobiegła końca w 2013 r. W nowym budynku znajdą się 123 lokale. Wyróżnikiem nowego etapu inwestycji będą ogródki i przestronne balkony.

Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic:

- Realizujemy dwie duże, wieloetapowe inwestycje Hubertus w Warszawie i Wolne Miasto w Gdańsku. Stopniowo wprowadzamy do sprzedaży kolejne etapy tych projektów.

Planujemy realizację następnych inwestycji, o których poinformujemy niebawem. W osiedlach budowanych obecnie mamy bogatą ofertę lokali o różnych metrażach, od kawalerek o powierzchni 20 mkw., do dwupoziomowych, 180-metrowych apartamentów.

Notowany obecnie na rynku boom sprawia, że musimy przyspieszać tempo wprowadzania do sprzedaży kolejnych etapów inwestycji.

Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom:

- W planach na najbliższe miesiące mamy kilka projektów, zlokalizowanych między innymi na warszawskiej Białołęce. Inwestycje zaplanowane zostały podobnie jak nasze dotychczasowe projekty.

Mieszkania, które wejdą do sprzedaży, będą miały atrakcyjne ceny i będą kwalifikowały się do programu "MdM". Nowe inwestycje wprowadzamy zgodnie z uprzednio planowanym terminem. W tych projektach znajdą się lokale o metrażach od 25 do 80 mkw. - od małych jednopokojowych do czteropokojowych lokali.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej GEO:

- Wprowadzamy właśnie do sprzedaży trzeci budynek w krakowskim kompleksie Fabryka Czekolady, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Osiedle, na które docelowo złożą się cztery budynki, zlokalizowane jest przy ulicy Wrocławskiej, tuż obok Nowego Kleparza.

W pięciokondygnacyjnym budynku D znajdować się będzie 66 mieszkań o powierzchni od 36 mkw. do 82 mkw. Wśród nich są 2-pokojowe „Pralinki", 3-pokojowe „Ptasie Mleczko" i 4-pokojowe „Trufle". Na terenie inwestycji mieszkańcy mają do dyspozycji oczyszczalnię wody, wewnętrzny parking z dwupoziomowymi platformami parkingowymi, wybór komórek lokatorskich, plac zabaw dla dzieci, a w każdej klatce znajduje się winda.

Jesienią wystartujemy też z budową kolejnego budynku w ramach wrocławskiego osiedla Malinowe Zacisze. Obecnie znajdują się w nim trzy 4-kondygnacyjne budynki, w których jest łącznie 61 mieszkań. W kolejnym etapie powstanie budynek z 21 lokalami, dwu-, trzy- i czteropokojowymi.

Katarzyna Żarska reprezentująca firmę Marvipol:

- W trzecim kwartale planujemy wprowadzić do sprzedaży dwa kameralne budynki z 230 mieszkaniami i 17 lokalami usługowymi w inwestycji Central Park Ursynów przy ul. Kłobuckiej 8 w Warszawie. Przeważać w nich będą małe mieszkania: dwupokojowe i trzypokojowe o funkcjonalnych rozkładach. Na osiedlu powstaną ścieżki spacerowe i tereny rekreacyjne, a w nich specjalne strefy do rodzinnego grillowania.

Docelowo do 2021 roku w inwestycji Central Park Ursynów, położonej na terenie ponad 10 hektarów, powstaną 24 budynki z bogatą infrastrukturą rekreacyjną, licznymi boiskami i lodowiskiem. Osiedle prawie w całości będzie wyłączone z ruchu kołowego. Powstaną podziemne uliczki i parkingi. W otoczeniu osiedla Marvipol zbuduje nową drogę łączącą bloki z ul. Taborową. Kolejny etap inwestycji, w którym powstaną trzy budynki z 284 mieszkaniami i lokalem usługowym, planujemy na pierwszą połowę 2016 roku.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński SA Grupa Holdingowa:

- Realizację projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz, które współtworzymy z partnerami na warszawskiej Woli, zaplanowaliśmy na kilka lat. Bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami w dotychczas uruchomionych czterech etapach tych inwestycji, umożliwia nam wcześniejsze - niż pierwotnie planowaliśmy - rozpoczęcie budowy ich kolejnych faz.

W IV kwartale tego roku wprowadzimy do sprzedaży 132 mieszkania o powierzchni od 33 do 139 mkw., które powstaną w ramach budynku C projektu Miasto Wola. W tym etapie projektu, realizowanego z firmą Dantex, przewidzieliśmy również pięć lokali usługowych.

Nie mniej dynamicznie postępuje realizacja kompleksu Stacja Kazimierz. W tym projekcie kolejnym naszym krokiem będzie uruchomienie sprzedaży 88 lokali w trzecim budynku inwestycji, które zaplanowaliśmy wspólnie z Polnordem na początek 2016 roku.

Pierwotnie zakładaliśmy, iż realizacja wszystkich etapów obu kompleksów, w których powstanie łącznie ok. 1,5 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej blisko 100 tys. mkw., zajmie nam 5-7 lat. Dzięki bardzo dobremu odbiorowi oferty na rynku i dużemu zainteresowaniu zakupem mieszkań okres ten może się skrócić.

Wojciech Stisz reprezentujący firmę Barc Warszawa SA:

- Niebawem wejdą do sprzedaży mieszkania z trzeciego etapu inwestycji Tarasy Dionizosa, zlokalizowanej przy ul. Winorośli i Dionizosa w Warszawie, którego budowa już ruszyła.

W nowym budynku zaprojektowane zostało 86 mieszkań o najbardziej popularnych metrażach, kwalifikujących się do programu "Mieszkanie dla Młodych". Zakończenie budowy tej fazy projektu przewidziane jest w grudniu 2016 roku.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest:

- Jesteśmy w trakcie przygotowań do wprowadzenia na rynek 5 nowych inwestycji na warszawskiej Pradze Południe. Budynki o kameralnym charakterze, mające od kilku do około 20-30 mieszkań, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Przygotowywane obecnie inwestycje znajdować się będą w doskonale skomunikowanych miejscach jak np. przy Rondzie Wiatraczna, Placu Szembeka, w okolicach urzędu dzielnicy Praga-Południe.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan:

- Prace nad inwestycjami, które aktualnie wprowadzamy na rynek, przebiegają zgodnie z harmonogramami. Najszybciej zostanie oddane Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, jeszcze przed końcem tego roku mieszkańcy odbiorą klucze do swoich lokali. Projekty osiedli przygotowujemy zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Obecnie trwają prace nad kolejnymi etapami Miasteczka Rubikon.

Wkrótce wprowadzimy również do sprzedaży nową inwestycję - Osiedle Moderna. W nowej ofercie klienci znajdą lokale o małych metrażach, około 20 mkw. (Miasteczko Rubikon) oraz te w najbardziej popularnych 40 - 80 mkw. (Ogrody Ochota II oraz Osiedle Moderna w Warszawie).

Ponadto przygotowujemy do wprowadzenia inwestycje Ogrody Ochota III, Kamyk Zielony II i osiedle Owoców Leśnych w warszawskiej Białołęce.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA