fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Klasyka gości w domu

Płatonow w Starym Teatrze
Płatonow w Starym Teatrze
fot. Magda Hueckel
Teatry starają się działać. Krakowski Stary proponuje wyjątkowego „Płatonowa", a Opera Śląska zaprasza na pierwszy swój spektakl online.

„Płatonow" Czechowa szczególnie inspiruje dziś teatralnych twórców, bo autor pokazał świat w stanie rozpadu, a zarazem próbę obrony najważniejszych uczuć. Oryginalnie wizję Czechowa przedstawił w Starym Teatrze wybitny twórca rosyjski Konstantin Bogomołow.

Wydaje się, że stosuje ekstrawaganckie pomysły, ale to złudzenie. Potrafi dotrzeć do esencji uczuć i słów, choć drogi wybiera czasem wyjątkowe. W spektaklu obsadził na przykład kobiety w rolach męskich, mężczyzn w kobiecych. Świetne kreacje stworzyli Anna Dymna, Anna Radwan czy Bartosz Bielenia. „Płatonowa" można obejrzeć 2 grudnia o godz. 18 na na kanale Play Kraków.

A 5 grudnia o godz. 18 na kanale YouTube Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na „Łucję z Lammermooru" Donizettiego. Bilety można kupić przez stronę teatru (www.opera-slaska.pl) i otrzyma się link do transmisji. W słynnym dziele epoki belcanta w rolach głównych wystąpią młodzi utalentowani artyści: Gabriela Gołaszewska, Łukasz Załęski oraz Stanislav Kuflyuk.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA