fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Marek Jakubiak: Nie będzie reprezentacji narodu. To jest karygodne

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien zawetować nowelizację do Parlamentu Europejskiego.

Jakubiak komentował także zaplanowane na dziś rozmowy z sprawie nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami Kukiz'15, PSL-u, Partii Razem i Prawicy RP.

Według Jakubiaka proponowane zmiany są "karygodne" i doprowadzą do tego, że realne szanse na mandaty będą mieli przede wszystkim politycy PiS i PO.

Czytaj także: Partie szykują się na ruch prezydenta ws. ordynacji

 - Kukiz'15 stoi na stanowisku, że nie będzie reprezentacji narodu polskiego w Unii Europejskiej. I to jest po prostu karygodne - powiedział Jakubiak.

Na podpis prezydenta liczą politycy PiS. Zdaniem Ryszarda Terleckiego nowelizacja spowoduje uproszczenie wyborów i przybliży je obywatelom.

Wynik SLD

Polityk Kukiz'15 dodał także, że nie rozumie, czemu media narodowe pompują SLD. Jego zdaniem zaczyna się przywracanie SLD do życia politycznego.

- Sojusz nie był brany pod uwagę w sondażach. Moim zdaniem on zawsze miał 8, 9%. Tak więc wracają po prostu na listę, na trzecim bądź czwartym miejscu będą w większości sondaży - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Marek Jakubiak.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA