fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Stanisław Tyszka: Mnisterstwo obrony narodowej przyzwyczaiło do braku profesjonalizmu

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Ministerstwo Obrony Narodowej trochę nas przyzwyczaiło do braku profesjonalizmu w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym - powiedział Stanisław Tyszka w Polsat News, komentując słowa Wacława Berczyńskiego, który w wywiadzie dla "Dziennika" mówił, że "to on wykończył caracale". Wicemarszałek zwrócił uwagę, że decyzja o rezygnacji z caracali przede wszystkim wpłynęła na pogorszenie relacji z Francją.

- To jedna ze złych rzeczy, które zrobił dla Polski minister Macierewicz. Dla dobra Polski Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić ministra obrony - powiedział polityk Kukiz'15.

Tyszka zwrócił uwagę, że sprawa francuskich śmigłowców to tylko jeden z powodów do odwołania Macierewicza. - Również z tego powodu, że pan minister Macierewicz na przykład zablokował bardzo istotną dla Polski inwestycję w Łodzi, tzw. suchy port, który miał być elementem nowego Jedwabnego Szlaku, czyli korytarza komunikacyjnego, łączącego nas z Chinami - powiedział.

- Przez rok pani premier, pan prezydent deklarują, że Polska będzie uczestniczyła w nowym Jedwabnym Szlaku, a później minister Macierewicz jedną swoją decyzją przekreśla bardzo ważną inwestycję - dodał Tyszka.

Wicemarszałek nie zadeklarował jednak, że jego klub poprze ewentualny wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony. - Nas nie interesują wojenki pomiędzy PiS a PO - powiedział i zaznaczył, że taki wniosek nie ma szans na przegłosowanie. - My ignorujemy te wota nieufności, bo one się kończą teatrem - uznał Tyszka.

- Większość ministrów tego rządu powinna odejść, natomiast żeby to zrobić, Kukiz'15 musi zdobyć dużo lepszy wynik w wyborach parlamentarnych za dwa i pół roku. Mam nadzieję, że to nastąpi - powiedział wicemarszałek z ruchu Pawła Kukiza.


Źródło: PolsatNews
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA