fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Warszawa tnie budżet dla schroniska. Interweniuje premier

Fotorzepa, Robert Gardziński
Komisja Ochrony Środowiska w radzie Warszawy opiniowała wczoraj projekt zmniejszonego budżetu dla schroniska "Na Paluchu". "Ochrona naszych braci mniejszych jest dla nas bardzo ważna" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Komisja Ochrony Środowiska opiniowała propozycję zmniejszenia budżetu dla schroniska z 9,8 mln w 2019 roku na 8,3 mln zł w 2020.

Przeciwko tej propozycji opowiedział się m.in. obecny europoseł, a w wyborach samorządowych rywal Rafała Trzaskowskiego, Patryk Jaki.

"Trzaskowski, który w kampanii fotografował się z psami obcina 1.5 mln zł na schronisko dla zwierząt! Było na palety, tramwaje różnorodności, LGBT + a i tak już mocno niedofinansowanemu schronisku „ na Paluchu” grozi teraz zamknięcie" - napisał Jaki na Facebooku (pisownia oryginalna - red.).


Do sprawy odniósł się przewodniczący Komisji, Marek Szolc z KO.
Zauważył, że komisja wystąpiła o zwiększenie zaproponowanej kwoty o 800 tys., do 9,1 mln zł.


Jego zdaniem jest to kwota wystarczająca do zaspokojenia potrzeb placówki. 
 
"Na szczęście ilość zwierząt, którymi musi opiekować się schronisko spada, co oznacza, że koszty jego funkcjonowania stają się niższe" - napisał przewodniczący.

W sprawie budżetu dla schroniska postanowił interweniować premier Mateusz Morawiecki.

"Ochrona naszych braci mniejszych jest dla nas bardzo ważna. Zapraszam przedstawicieli schroniska dla zwierząt "Na Paluchu" na spotkanie" - napisał premier dodając, że rząd chce "wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy poświęcają swoje życie na niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA