fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dworczyk dziękuje Trzaskowskiemu. Za pomoc w szczepieniach

Władze Warszawy przygotowały miejskie autobusy, by służyły za poczekalnie dla osób, które chcą się zaszczepić podczas majówki
Urząd Miasta Warszawy
- Narodowy Program Szczepień ma tylko dwie barwy - białą i czerwoną. Od początku zgodnie apelujemy, by wyjąć go poza nawias bieżącej polityki. Dziękuję Rafałowi Trzaskowskiemu i pozostałym samorządowcom, którzy włączyli się do organizowanej przez nas akcji – napisał Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

W ten sposób podziękował on nie tylko prezydentowi Warszawy, ale też innym samorządowcom, którzy wspierają wojewodów w majówkowej akcji szczepień.

Od 1 do 3 maja twa akcja „Zaszczep się w majówkę". Mobilne punkty szczepień pojawiły się w 16 miastach wojewódzkich w Polsce.

Każdy, kto ma już wcześniej wystawione e-skierowanie, może tam przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson bez wcześniejszego umawiania się.

Zainteresowanie akcją jest ogromne. Kolejki do szczepień ustawiają się już wieczorem dnia poprzedniego.

Władze Warszawy zdecydowały się ustawić miejskie autobusy, by służyły za poczekalnię dla oczekujących.

- W Warszawie wspieramy akcję „Zaszczep się w majówkę". Przygotowaliśmy miejskie autobusy, aby pełniły rolę poczekalni. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, dziś wysłaliśmy kolejny autobus do pomocy – informował w niedzielę Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

W autobusach podawano gorącą herbatę, co bardzo chwaliły osoby oczekujące na szczepienia. Niektórzy stali w kolejce po kilkanaście godzin.

Działania władz miasta pochwalił dziś na Twitterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Narodowy Program Szczepień ma tylko dwie barwy - białą i czerwoną. Od początku zgodnie apelujemy by wyjąć go poza nawias bieżącej polityki. Dziękuję Rafałowi Trzaskowskiemu i pozostałym samorządowcom, którzy włączyli się do organizowanej przez nas akcji i wsparli promocję szczepień – napisał na portalu.

Do niedzieli w Polsce podano 11 877 060 dawek różnych szczepionek przeciw koronawirusowi.

Liczba osób zaszczepionych jednodawkowym preparatem koncernu Johnson & Johnson oraz osób, które przyjęły obie dawki szczepionek firm AstraZeneca, Moderna lub Pfizer, wynosi 2 959 722. Natomiast pierwszą dawkę jednej z dwudawkowych szczepionek podano 8 917 338 razy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA