fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Izraelu: Jest decyzja o szczepieniu na COVID nastolatków

Kolejka do punktu szczepień na COVID w Izraelu
AFP
Tysiące uczniów izraelskich szkół średnich w wieku 16-18 lat od przyszłego tygodnia będzie mogło zaszczepić się na COVID w Izraelu - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwa Zdrowia i Edukacji Izraela współpracują nad stworzeniem planu promocji szczepień wśród uczniów.

- Edukacja musi być naszym priorytetem - mówi lider Niebiesko-Białych, Beni Ganc. - Po zapewnieniu, że nauczyciele są szczepieni, musimy zapewnić, by młodzi mogli przystąpić do egzaminów i wrócić do szkoły tak szybko, jak to możliwe - dodaje.

Łącznie w Izraelu dwie dawki szczepienia na COVID-19 otrzymało 850 tys. osób - ok. 10 proc. populacji kraju. W czwartek w Izraelu zaszczepiono na COVID 224 tysiące osób.

W ciągu ostatniej doby w Izraelu wykryto 7 099 nowych zakażeń koronawirusem. Odsetek testów przeprowadzonych w ciągu doby, które dały wynik pozytywny, wyniósł 8,9 proc. - mniej niż w środę (9 proc.) i wtorek (9,2 proc.).

Najwięcej zakażeń koronawirusem wykrywanych jest wśród ultraortodoksyjnych Żydów, wśród których szerzyć się ma brytyjski wariant koronawirusa.

Współczynnik reprodukcji wirusa - R0 - spadł we wszystkich grupach poniżej 1, co oznacza, że epidemia jest w odwrocie (współczynnik określa ile osób zakaża średnio jedna osoba zakażona koronawirusem). To rodzi nadzieję, że po 31 stycznia rząd zacznie łagodzić obowiązujący w kraju lockdown.

W Izraelu jest obecnie 82 029 aktywnych przypadkó COVID-19. Ponad 1 000 chorych jest w poważnym stanie, 310 zakażonych podłączonych jest do respiratorów.

W ciągu ostatniej doby nie stwierdzono w Izraelu żadnego zgonu chorego na COVID-19.Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA