fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia w Wielkiej Brytanii: Premier Boris Johnson ogłosił drugi lockdown Anglii

Premier Boris Johnson wprowadził drugi lockdown Anglii
Premier Boris Johnson
AFP
Premier Boris Johnson po naradzie swojego gabinetu ogłosił wprowadzenie drugiego lockdownu. Zamknięcie kraju będzie obowiązywało od 5 listopada.

Decyzja o lockdownie zapadła w związku z ostrzeżeniem ze strony naukowców. Ich zdaniem tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa jest szybsze niż zakładali. W tym tempie ofiar epidemii może być więcej niż w ich najczarniejszym scenariuszu.

- Żaden odpowiedzialny premier nie może zignorować tak wysokich danych - powiedział na konferencji prasowej premier Boris Johnson.

- W tym roku Święta Bożego Narodzenia będą inne, być może zupełnie inne, ale mam szczerą nadzieję, że podejmując zdecydowane działania, możemy pozwolić rodzinom w całym kraju być razem - tłumaczył premier.

- Musicie zostać w domach. Można wyjść tylko w określonych powodach, jak edukacja i praca - zapowiedział Johnson.

- Nie wracamy do pełnej blokady, jaka obowiązywała w marcu i kwietniu. To będą mniejsze restrykcje. Przesłanie jest to samo: zostańcie w domach, chrońcie NHS, ratujcie życie - dodał.

W ramach drugiego lockdownu zamknięte zostaną wszystkie puby i restauracje. Lokale gastronomiczne będą mogły nadal serwować posiłki na wynos. 

Zakazane będą podróże poza Wielką Brytanię. Wyjątek będą stanowiły podróże służbowe.

W odróżnieniu od pierwszego lockdownu, który wprowadzono wiosną, dozwolone będą modlitwy w obiektach religijnych. Nie będzie można organizować nabożeństw.

Otwarte pozostaną sądy, szkoły i uniwersytety. 

Lockdown potrwa do początku grudnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA