fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: Ponad milion odnotowanych przypadków koronawirusa

Szpital, koronawirus
AFP
Hiszpania stała się pierwszym państwem europejskim, w którym odnotowano milion przypadków koronawirusa. Rząd rozważa wprowadzenie godziny policyjnej na terenie całego kraju.

Jak poinformowało hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano 16 973 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to najwyższy dzienny wzrost od początku pandemii. Oznacza to również, że łączna liczba infekcji w tym kraju przekroczyła milion - 1 005 295.

W środowym komunikacie hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia podało też, że podczas ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w tym kraju o 156, do 34 366.

Hiszpania jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zanotował ponad milion zakażeń koronawirusem. Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore, najwięcej przypadków na świecie odnotowano dotychczas w USA (8 282 666) Indiach (7 651 107), Brazylii (5 273 954) oraz Rosji (1 438 219). Hiszpania jest na miejscu szóstym.

Rząd rozważa zamknięcie prowincji Navarra, La Rioja i 51 miast. Lockdown dotknie wówczas 7,5 miliona osób. Władze myślą również nad wprowadzeniem godziny policyjnej na terenie całego kraju.

Szefowa rządu wspólnoty autonomicznej Madrytu Isabel Diaz Ayuso poinformowała wczoraj, że wraz z dobiegającym końca stanem alarmowym w stołecznej aglomeracji lokalne władze zamierzają wprowadzić nowe obostrzenia sanitarne. Jednym z nich byłaby właśnie godzina policyjna w godz. 22:00-6:00.

W kilku wspólnotach autonomicznych Hiszpanii odbyły się wczoraj protesty pracowników służby zdrowia, którzy domagają się poprawy warunków pracy oraz zwiększenia etatów w szpitalach.

W Barcelonie protestowali również studenci, żądający zniesienia restrykcji epidemicznych. Ich zdaniem negatywnie wpływają one na funkcjonowanie uczelni wyższych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA