fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Drugi szpital tymczasowy w Warszawie przygotuje Wojsko Polskie

pracownik służby zdrowia w stroju ochronnym
AFP
Za przygotowanie kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie będzie odpowiedzialne Wojsko Polskie - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON ogłosił w mediach społecznościowych, że dyrektorem medycznym kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie zostanie kpt. dr Jacek Siewiera, kierownik Oddziału Klinicznego Medycyny Hiperbarycznej Wojskowego Instytutu Medycznego, dowódca wojskowo-cywilnej misji medycznej WIM w Lombardii.

Dowiedz się więcej: Od soboty cała Polska strefą czerwoną. Nowe obostrzenia od 24 października

- Kpt. Siewiera złożył mi meldunek o przygotowaniach do otwarcia szpitala - oświadczył Mariusz Błaszczak deklarując, że "placówka zapewni wysoką jakość pomocy pacjentom".

O tym, że w Warszawie powstanie drugi szpital tymczasowy mówił w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jak informowała WP, placówka ma być usytuowana na Woli w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego. Cytowana przez Wirtualną Polskę osoba z otoczenia Kancelarii Premiera powiedziała, że o wyborze miejsca zdecydowała przede wszystkim lokalizacja (niedaleko jest trasa AK oraz wjazd na autostradę A2), ważny był także wysoki standard pomieszczeń.

Czytaj także:
Dla pacjentów z COVID-19 zostały 542 respiratory, 851 jest zajętych
Epidemia w Polsce: Zmarły 153 osoby, stwierdzono 13 632 zakażenia koronawirusem

Budynek wyposażony jest także we wszystkie media oraz posiada systemy bezpieczeństwa pożarowego. Atutem hali ma być także bezkolumnowa powierzchnia - dzięki temu ma być możliwe "dość szybkie" zaaranżowanie wnętrz.

Pierwszy w Polsce szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak informował szef KPRM Michał Dworczyk, początkowo szpital ma oferować 300 łóżek (w tym 50 respiratorowych), później 500 łóżek, a w trzecim etapie - tysiąc.

- Na te pierwszych 500 łóżek będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego, czyli przede wszystkim lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych - mówił Dworczyk.

Z kolei w Poznaniu szpital tymczasowy ma powstać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA