fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Senator Kamiński otrzymał wynik testu na koronawirusa ministra Kamińskiego

wicemarszałek Senatu Michał Kamiński
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński poinformował, że otrzymał z sanepidu wynik testu na koronawirusa, który powinien był trafić do Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA.

- Otrzymałem wyniki testu ministra Mariusza Kamińskiego - powiedział senator koła Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe na antenie Polsat News.

Wyjaśnił, że długo czekał na wynik swojego testu na obecność SARS-CoV-2. - Po ponagleniach otrzymałem z sanepidu poufne dane medyczne - wynik należący do ministra spraw wewnętrznych i administracji - dodał.

Czytaj także:
Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym
Ponad 55 tys. Polaków ukaranych mandatami za brak maseczek
Trzaskowski: Nie wystarczy autobusów i tramwajów w Warszawie

Michał Kamiński zapewnił, że gdy zorientował się o pomyłce, usunął przesłane mu dane. Polityk skrytykował działanie instytucji sanitarnych w Polsce. Powiedział także, że wynik jego testu na koronawirusa był ujemny.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA