fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Serbia: W Belgradzie wracają obostrzenia

AFP
Władze Serbii wprowadziły stan wyjątkowy w Belgradzie i przywróciły część obostrzeń, które mają spowolnić transmisję koronawirusa SARS-CoV-2, po tym jak liczba zakażeń w stolicy Serbii zaczęła rosnąć.

Mieszkańcom miasta nakazano noszenie masek w miejscach publicznych znajdujących się pod dachem i w środkach transportu publicznego, godziny otwarcia kawiarni i klubów zostały skrócone a liczbę osób mogących brać udział w zgromadzeniach publicznych zmniejszono do 100 pod dachem i 500 na otwartej przestrzeni.

Stan wyjątkowy w mieście zaczął obowiązywać natychmiast. Prezydent Serbii Alexandar Vucić poinformował o powrocie obostrzeń w transmitowanym przez telewizję przemówieniu.

Lokalne władze w centralnej i zachodniej Serbii już wcześniej wprowadzały stany alarmowe w niektórych miastach, gdzie zaobserwowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19.

Liczba zakażeń koronawirusem w Serbii rośnie od maja, kiedy rząd zniósł obowiązującą w całym kraju kwarantannę. W Serbii zaczęto organizować mecze piłkarskie z udziałem kibiców, uroczystości religijne, przeprowadzono też wybory. Wszystko to miało doprowadzić do wzrostu liczby zakażeń.

Na COVID-19 zachorowali w Serbii m.in. przewodniczący ustępującego parlamentu i minister obrony. Uczestniczyli oni w wydarzeniach publicznych, które były okazją do uczczenia zwycięstwa rządzącej krajem Serbskiej Partii Postępowej.

W czwartek w liczącej 7,2 mln mieszkańców Serbii stwierdzono 359 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie w kraju tym wykryto jak dotąd 15195 zakażeń. Na COVID-19 w Serbii zmarło 287 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA