Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 02.06.2020 17:34 Publikacja: 02.06.2020 16:04
Foto: AFP
- Całkowite szczepienie jest możliwe, jeśli jest to infekcja, która zagraża wszystkim grupom ludności, we wszystkich grupach wiekowych, przeciwko której nie ma skutecznego leku i która może prowadzić do śmierci lub niepełnosprawności populacji. Na przykład ospa, wirusowe zapalenie wątroby typu B, gruźlica - zauważył naukowiec na wtorkowej konferencji prasowej.
Semenow stwierdził, że teraz już wiadomo, iż koronawirus może być śmiertelnym zagrożeniem w „niektórych grupach populacji”. - Istnieją grupy ryzyka: są to osoby starsze, osoby z przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, układu hormonalnego, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, przewlekłymi chorobami płuc. Dla tych osób koronawirus może być wyrokiem - ocenił.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Od 1 października 2025 r. refundacją zostaną objęte 22 nowe terapie onkologiczne i 28 terapii nieonkologicznych....
U osób z otyłością i chorobami układu krążenia Wegovy zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu lub...
W 2024 r. statystyczny pacjent powyżej 65. roku życia odebrał 35 opakowań bezpłatnych leków. Koszty programu ros...
W 2024 r. Polska przeznaczyła na refundację 25,5 mld złotych. – Jeden pacjent w programie lekowym to tak naprawd...
- Skutecznie stosowane leki w wielu przypadkach obniżają całkowite koszty opieki zdrowotnej. Przekładają się na...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas