fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: "Bądź czujny" zamiast "zostań w domu"

AFP PHOTO / 10 DOWNING STREET / ANDREW PARSONS
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ujawnił szczegóły nowych zaleceń władz związanych z epidemią koronawirusa.

Oficjalne hasło "zostań w domu, ratuj życia, chroń służbę zdrowia" zostało zastąpione sloganem "bądź czujny, kontroluj wirusa, ratuj życia".

Według władz, Brytyjczycy powinni zostawać w swych domach jeśli to tylko możliwe i, jeżeli mogą, pracować zdalnie. Rząd apeluje o ograniczenie kontaktów z ludźmi i utrzymywanie - jeśli to możliwe, dwumetrowego - dystansu podczas wychodzenia na zewnątrz.

Mieszkańcy kraju mają regularnie myć ręce.  "Jeśli u ciebie lub któregoś z twoich domowników wystąpią objawy (COVID-19 - red.), wszyscy musicie poddać się kwarantannie" - brzmią wytyczne.

Boris Johnson ogłosił zmianę na Twitterze, usuwając jednocześnie słowa "zostań w domu" z opisu swego konta.

Cytowana przez Sky News pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon oświadczyła, że o nowym haśle dowiedziała się z mediów. Zapowiedziała, że w Szkocji nie zamierza zmieniać polityki informacyjnej dotyczącej koronawirusa.

- Premier decyduje, co jest najbardziej stosowne w Anglii, jednak biorąc pod uwagę, iż znajdujemy się w kluczowym momencie walki z wirusem, hasło "zostań w domu, ratuj życia" pozostanie obowiązujące w Szkocji na tym etapie - powiedziała Sturgeon.

Pierwszy minister Walii Mark Drakeford również zadeklarował, że slogan "zostań w domu" nie zniknie. - Pozostawanie w domu pozostaje najlepszym sposobem na chronienie siebie i innych - stwierdził polityk.

Źródło: rp.pl / Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA