fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wirtualne narzędzie oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

AdobeStock
W serwisie pacjent.gov.pl ministerstwo zdrowia uruchomiło narzędzie, które pozwala sprawdzić, czy występujące objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem.

System "Sprawdź, czy masz objawy COVID-19” jest krótkim wywiadem elektronicznym, który zawiera pytania diagnostyczne. Na podstawie odpowiedzi użytkowników system oceni prawdopodobieństwo wystąpienia zakażenia patogenem. 

Po wypełnieniu formularza wirtualne narzędzie daje informacje o stanie użytkownika. W przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 przedstawione zostają rekomendacje dalszych działań i instrukcje wskazujące krok po kroku, jak postępować. 

Aplikacja do oceny stanu pacjenta w zakresie choroby COVID-19 została zintegrowana z wirtualnym asystentem, udzielającym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowego koronawirusa. 

„To nie jest porada, konsultacja ani diagnoza lekarska. To wywiad, który ma charakter wyłącznie informacyjny. Pamiętaj, że tylko lekarz oraz wykonany test laboratoryjny mogą potwierdzić chorobę” - podkreślono na stronie internetowej ministerstwa zdrowia. „Wywiad i jego wyniki są w całości oparte na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC)” - dodano. 

Z narzędzia „Sprawdź, czy masz objawy COVID-19” można korzystać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych

Źródło: Ministerstwo zdrowia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA