fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Szpitale zwolnią lekarzy, którzy mówią o braku sprzętu

AFP
Szpitale w Stanach Zjednoczonych grożą zwolnieniem pracowników służby zdrowia, którzy nagłaśniają problem złych warunków pracy w czasie pandemii koronawirusa

Lekarz pogotowia ratunkowego w stanie Waszyngton, Ming Lin, lekarz pogotowia ratunkowego w stanie Waszyngton w ubiegłym tygodniu dowiedział się o zwolnieniu. Udzielił on wywiadu do gazety, w którym komentował swój post na Facebooku. W internecie lekarz opowiedział o nieodpowiednim przygotowaniu do walki z epidemią.

W Chicago pielęgniarka została zwolniona po wysłaniu wiadomości e-mail do pozostałych członków personelu. Napisała, że chce w pracy nosić maskę, która zapewnić jej większe bezpieczeństwo.

W Nowym Jorku ostrzeżono pracowników jednego ze szpitali, że mogą zostać zwolnieni, jeśli będą rozmawiać z mediami bez upoważnienia.

"Szpitale stosują kaganiec wobec pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Chcą w ten sposób zachować swój wizerunek. To oburzające" - stwierdziła Ruth Schubert, rzeczniczka prasowa stowarzyszenia pielęgniarek w stanie Waszyngton.

- W szpitalach obowiązują ścisłe wytyczne dotyczące ochrony prywatności pacjentów, nakazujące pracownikom rozmowę z dziennikarzami wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych biur, ale w czasie pandemii jest inaczej - dodała.

- Pracownicy służby zdrowia muszą mieć możliwość przekazania społeczeństwu, co tak naprawdę dzieje się w placówkach, w których opiekują się pacjentami z koronawirusem - uważa Schubert.

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA