fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Budka apeluje o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej w Polsce

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Należy zapewnić większe środki na służbę zdrowia. Nie 7,5 mld zł, a 20 mld zł. Środki od Unii Europejskiej powinny być od razu przeznaczone na zdrowie, bo tam są najbardziej potrzebne - mówił przewodniczący PO Borys Budka, który zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu w Polsce stanu klęski żywiołowej.

Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby konieczność przełożenia zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich.

- Jesteśmy w sytuacji nadzwyczajnej. Dziś nie czas na politykę, tylko na zajęcie się bezpieczeństwem Polek i Polaków. Wszyscy wiemy, że kwestie wyborów powinny odejść na plan dalszy. Oczywistym jest, że powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej - mówił Budka na konferencji prasowej.

- Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej daje konkretne narzędzia dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Narzędzia, które dają możliwość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują - podkreślił przewodniczący PO.

Budka powtórzył też za WHO, aby w Polsce przeprowadzać jak najwięcej testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. - Testy, testy, testy - mówił Budka.

Budka zaapelował też o zwolnienie przedsiębiorców z płacenia składek ZUS na czas epidemii. - Nie odraczanie, a zwolnienie tych ludzi ze składek. I to natychmiast - podkreślił.

W Polsce jak dotąd koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 305 osób. Pięciu zarażonych wirusem zmarło.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA