fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Singapur: Kościół odwołuje msze z powodu koronawirusa

AFP
Z uwagi na wzrost liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV w Singapurze lokalne władze Kościoła katolickiego zdecydowały się zawiesić publiczne odprawianie mszy.

W serwisie internetowym archidiecezji singapurskiej ukazał się list arcybiskupa Williama Goha do wiernych.

W piśmie ordynariusza czytamy, że władze kościelne starały się w ostatnich tygodniach minimalizować ryzyko wybuchu epidemii wśród wiernych i księży. "Rozważaliśmy wprowadzenie obowiązkowych pomiarów temperatury, jednak jesteśmy świadomi, że nie jest to niezawodna metoda, ponieważ nosicielami infekcji mogą być osoby niewykazujące objawów" - napisał abp Goh.

"Jako katolicy musimy odegrać rolę w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa poprzez unikanie dużych zgromadzeń" - zaznaczył.

Hierarcha poinformował, że w związku z rozwojem epidemii od soboty 15 lutego do odwołania na terenie archidiecezji singapurskiej zawieszone zostaje odprawianie mszy. Postanowienie dotyczy zarówno niedziel jak i dni powszednich.

Czytaj także:
Koronawirus: Rekordowy wzrost liczby chorych w Singapurze

"Wszelkie inne wydarzenia publiczne z dużą liczbą uczestników, w tym rekolekcje i seminaria, również powinny zostać zawieszone" - stwierdził arcybiskup.

Wzywając wiernych do przestrzegania trzeciego przykazania Goh zachęcił do uczestniczenia w mszy transmitowanej przez radio lub serwis YouTube.

Kościelne śluby i pogrzeby będą się odbywały w porozumieniu z proboszczami. Arcybiskup Singapuru zastrzegł, że uczestnicy tych uroczystości powinni przestrzegać wskazań Katolickiej Gildii Medycznej związanych z koronawirusem.

Na zakończenie listu ordynariusz Goh wezwał do modlitwy za dotkniętych chorobą Covid-19 oraz pracowników służb medycznych, "ryzykujących własne zdrowie w służbie chorym".

W czwartek w Singapurze zanotowano osiem nowych zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV - to największa liczba zachorowań w ciągu doby zanotowana w tym kraju od momentu pojawienia się w nim wirusa wywołującego chorobę Covid-19. Łącznie w Singapurze koronawirusa wykryto u 58 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA