fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Kim Dzong Un przeprasza Koreę Południową

AFP
Korea Północna wyraziła w piątek żal z powodu śmierci południowokoreańskiego urzędnika zajmującego się rybołówstwem. Swoje przeprosiny przekazał przywódca Kim Dzong Un.

Siły bezpieczeństwa Korei Północnej miały zastrzelić południowokoreańskiego urzędnika zajmującego się rybołówstwem, który w niejasnych okolicznościach zniknął z pokładu łodzi patrolowej i znalazł się na wodach Korei Północnej.

47-letni mężczyzna miał znajdować się na pokładzie jednostki patrolowej pływającej u wybrzeży wysp Yonpyong, na pograniczu między Koreą Północną a Południową.

Przedstawiciele Korei Północnej odpowiedzialni za stosunki transgraniczne przekazali prezydentowi Korei Południowej list.

Kim Dzong Un przekazuje w nim, że jest mu przykro z powodu tego incydentu. Ocenił, że całe zdarzenie zawiodło południowokoreańską opinię publiczną i nie powinno mieć miejsca.

Dowódca sił USA w Korei Południowej, Robert Abrams, mówił we wrześniu, że władze Korei Północnej wydały rozkaz zabijania osób próbujących nielegalnie przedostać się do kraju z Chin, aby uniknąć przedostania się koronawirusa do kraju.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA