fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt na Ukrainie

Nazarbajew organizuje spotkanie Putina z Zełenskim

AFP
Były prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział, że próbuje zorganizować bezpośrednie spotkanie prezydentów Rosji i Ukrainy - Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego.

Takie spotkanie, gdyby miało do niego dojść, stanowiłoby przełom w dwustronnych napiętych relacjach, zaognionych wojną w Donbasie i aneksją Krymu - zauważa agencja Reuters.

- Zełenski już zgodził się na spotkanie w cztery oczy i poinformowałem o tym prezydenta Rosji. Zobaczymy teraz (czy Putin się zgodzi) - powiedział Nazarbajew na konferencji dotyczącej polityki międzynarodowej w mieście Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu (do niedawna Astana).

Jak podało biuro Nazarbajewa, prezydent Kazachstanu w poniedziałek rozmawiał telefonicznie z Putinem. Tematem rozmowy było zorganizowanie takiego spotkania w Azji Środkowej. Nie wiadomo, kiedy Nazarbajew uzyskał zgodę i poparcie Zełenskiego na organizację spotkania.

Wcześniej Kreml zapowiadał, że przywódcy Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy mogą jeszcze w tym roku odbyć swoje pierwsze czterostronne spotkanie w sprawie toczącego się od trzech lat konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA