fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

Irański duchowny: Brytyjski ambasador może zostać poćwiartowany

AFP
Ajatollah Ahamd Alamolhoda, jeden z ważniejszych irańskich duchownych oświadczył, że wydalenie z Iranu brytyjskiego ambasadora może być "najlepszym, co mu się przydarzy", ponieważ w innym przypadku zwolennicy "zamordowanego generała" (Kasema Sulejmaniego) mogą "posiekać go na kawałki" - informuje strona informacyjną Eslahat, cytowana przez agencję Reuters.

Ajatollah Ahmad Alamolhoda z Meszhedu wypowiedział się w związku z oskarżeniami pod adresem brytyjskiego ambasadora, Roberta Macaire'a, o uczestnictwo w nielegalnym proteście i podburzanie jego uczestników.

W sobotę dyplomata został na krótko zatrzymany przez irańskie władze, co pociągnęło za sobą protest Londynu, który zarzucił Teheranowi łamanie konwencji dyplomatycznych i nieuszanowanie immunitetu, jakim cieszy się dyplomata.

Ambasador przekonywał, że brał udział jedynie w czuwaniu w intencji ofiar katastrofy boeinga ukraińskich linii lotniczych, zestrzelonego przypadkowo przez irańskie siły zbrojne.

Po tym jak Teheran przyznał się do zestrzelenia boeinga, po kilku dniach zaprzeczania takiej wersji przebiegu wydarzeń, w Iranie dochodzi do protestów przeciwko władzom.

W katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych Ukraine International Airlines z 8 stycznia zginęło 176 osób - w większości obywateli Iranu i Kanady.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA