fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke o Marszu Niepodległości: Mam dość takich „apolitycznych imprez”

Marsz Niepodległości 2019 na ulicach Warszawy
AFP
- Mam dość takich „apolitycznych imprez”. W przyszłym roku robimy uczciwą, polityczną! - zapowiedział Janusz Korwin-Mikke po tegorocznym Marszu Niepodległości w Warszawie.

Korwin-Mikke uczestniczył w tegorocznym Marszu, tłumacząc, że pojawił się tam na osobiste zaproszenie Roberta Bąkiewicza, prezesa stowarzyszenia organizującego wydarzenie. „Ponieważ spora grupka naszych członków na ten Marsz się wybierała, a stan mojego gardła znacznie się poprawił, więc zaproszenie przyjąłem i poszedłem pomaszerować” - napisał na Facebooku.

Poseł-elekt stwierdził jednak, że Marsz Niepodległości „to nie jest nasza impreza, to nawet nie jest impreza Ruchu Narodowego”.

„Miała być apolityczna – więc poszliśmy, jak pierwsi naiwni, bez sztandarów partyjnych. Miał na niej nie przemawiać nikt z Konfederacji, „z wyjątkiem p. Witolda Tumanowicza, który jest wiceszefem MN” – tymczasem przemawiał p. Krzysztof Bosak, z którego ust wszyscy dowiedzieliśmy się, że dzięki wieloletnim wysiłkom Ruchu Narodowego do Sejmu weszło właśnie 11 narodowców” - zarzucił Korwin-Mikke.

Konfederacja wprowadziła do Sejmu 11 posłów. Część z nich, jak Bosak czy Robert Winnicki, związana jest lub była z Ruchem Narodowym czy Młodzieżą Wszechpolską.  Inni przez lata kojarzeni byli z ugrupowaniami Korwin-Mikkego, bez wiązania się ze środowiskami narodowymi.

„Mam dość takich "apolitycznych imprez". W przyszłym roku robimy uczciwą, polityczną!” - dodał Korwin-Mikke, zapowiadając na przyszły rok zorganizowanie Marszu Wolności i Suwerenności w okolicach 7 listopada. Lider partii KORWiN od lat przekonuje, że okazją do świętowania niepodległości powinna być dla Polaków ta data. - Ja uważam, że to jest niewłaściwa rocznica. Polska ogłosiła niepodległość 7 października, natomiast 11 listopada przekazała władzę pewnemu socjaliście, nazwanemu towarzysz Ziuk, czyli Piłsudski. Przekazanie władzy czerwonym nie jest powodem do świętowania przez Polskę - mówił kilka dni temu w programie #RZECZoPOLITYCE na rp.pl, dodając, że „nie jest entuzjastą” Marszu Niepodległości.

Korwin-Mikke dodał, że nie jest „obrażony” na Krzysztofa Bosaka, ponieważ „polityk, jeśli się obraża, to czyni to na pokaz”. „Tak naprawdę otrzymałem od kol. Bosaka informację - informację o stanie Jego umysłu - za którą jestem wdzięczny. Lubię wiedzieć jak najwięcej” - napisał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA