fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Król ma wyrzuty sumienia, a większość nie ma wstydu

Janusz Korwin-Mikke
tv.rp.pl
Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN, na swoim profilu na Facebooku pisze o przewadze monarchii nad rządami większości w systemie demokratycznym.

Polityk nawiązuje do chatu, w którym wziął udział i w którym przekonywał - cytując innego polityka Konfederacji, Sławomira Metzena, że "istnieje ryzyko, że zlikwidujemy (Konfederacja - red.) płacenie składek na ZUS – a za 30 lat powstanie jakaś (tfu!) Większość, która – powołując się na (tfu!) sprawiedliwość społeczną przeprowadzi ustawę nakazującą płacić im emerytury".

W odpowiedzi na taki argument jeden z internautów napisał, że "to samo można powiedzieć o monarchii. Jeden człowiek może znieść emerytury, na które kiedyś kazał płacić".

Korwin-Mikke przekonuje jednak, że w przypadku monarchii "to się zdarza, ale bardzo rzadko".

Lider partii KORWiN wyjaśnia, że król za taką zmianę decyzji "ponosi odpowiedzialność" i "ma wyrzuty sumienia".

Ponadto, jak zauważa Korwin-Mikke, w takim wypadku monarcha "traci szacunek, konieczny do pozostawania na tronie", ponieważ "monarchia to ustrój autorytarny; po zwątpieniu w autorytet – ginie".

"Może wreszcie zostać zamordowany w ramach spontanicznego odruchu wymierzenia mu (normalnej) sprawiedliwości – często: przez kogoś, kogo interes naruszył" - dodaje polityk.

Tymczasem większość - zdaniem Korwin-Mikkego - "nie ponosi żadnej odpowiedzialności". "Nie ma wstydu. Nie ma sumienia. I nic jej nie można zrobić" - podsumowuje lider partii KORWiN.

Konfederacja w wyborach z 13 października zdobyła 6,71 proc. głosów i wprowadziła do Sejmu 11 posłów. Konfederację tworzą partia KORWiN, Ruch Narodowy i środowisko skupione wokół Grzegorza Brauna.

W przeszłości Korwin-Mikke wielokrotnie przekonywał, że ZUS w obecnym kształcie jest bankrutem utrzymywanym sztucznie przy życiu przez państwo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA