MS: co dokładnie zmienia się w przepisach o egzekucji komorniczej

- Komornik nie będzie kojarzony z kimś niemalże z pogranicza świata przestępczego. Będzie organem bardzo potrzebnym i koniecznym dla każdego systemu prawnego i jego sprawnego funkcjonowania – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawiając dwie nowe ustawy, które od 1 stycznia 2019 r. będą całościowo reformować działalność komorników.

Aktualizacja: 01.01.2019 15:34 Publikacja: 31.12.2018 14:00

MS: co dokładnie zmienia się w przepisach o egzekucji komorniczej

Foto: 123RF

dgk

Nowe regulacje zawarte zostały w zupełnie nowej, liczącej wraz z uzasadnieniem prawie 200 stron, kompleksowej ustawie o komornikach sądowych, a także odrębnej ustawie o kosztach komorniczych. Ustawy te zastąpią obowiązującą dotychczas ustawę z 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, która była nowelizowana ponad 50 razy.

Czytaj też:

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem