Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.07.2016 11:22 Publikacja: 10.07.2016 09:30
Foto: www.sxc.hu
8 września 2016 roku wchodzi w życie ustawa z 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy Kodeks cywilny, ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Warto by przedsiębiorcy poznali jej zapisy przed wejściem ich w życie i przygotowali się do ich stosowania.
Nowelizacja stanowi odpowiedź na nowe wyzwania i potrzeby obrotu gospodarczego, jak również jest związana z szybkim rozwojem nowych technologii i informatyzacją w sferze usług publicznych, stanowiąc kolejny krok w zakresie informatyzacji postępowania sądowego, które zostało zapoczątkowane wprowadzeniem w 2010 r. elektronicznego postępowania upominawczego. Informatyzacja w założeniu ustawodawcy powinna przyczynić się do poprawy dostępu do sądów, zwiększenia efektywność ich pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów postępowania ponoszonych przez strony i Skarb Państwa. Pozostałe zmiany mają na celu zwiększenie efektywności postępowania egzekucyjnego oraz przyspieszenia prowadzenia tegoż postępowania, co stanowi odpowiedź na potrzeby obrotu gospodarczego.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z najbardziej znanych prawników w Polsce, prof....
Były prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz nie będzie musiał odbyć kary prac społecznych z...
Zasiłek opiekuńczy, przyznawany zazwyczaj na opiekę nad chorym dzieckiem, przysługuje także w przypadku innego c...
We wtorek 15 lipca wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW) wznawiają nabór wnioskó...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Po raz pierwszy w historii Rady Dialogu Społecznego strona pracowników i strona pracodawców przyjęły jednomyślni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas