fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Rekordowa inwestycja w nowy park wodny

Budowa giganta pod Mszczonowem jest już na ostatniej prostej
materiały prasowe
W Polsce trwa boom na projekty związane z centrami rozrywki i rekreacji.

Budowa największego zadaszonego parku wodnego w Europie Środkowej – Suntago Wodny Świat – we wsi Wręcza pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) dobiega końca. To pierwszy etap ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland.

Pierwotnie wodny park miał być oddany do użytku do końca 2019 roku, ale najprawdopodobniej oficjalne otwarcie nastąpi dopiero na początku 2020. Trwają jeszcze ostatnie prace instalacyjne i wykończeniowe, zakończyły się już wszystkie prace konstrukcyjne.

Do tej pory na budowie, która ruszyła w maju 2017 roku, wykorzystano 43 tys. m sześc. betonu, czyli trzy razy więcej niż przy stawianiu katowickiego Spodka, oraz ok. 5,7 mln ton stali. Na terenie powstającego parku znajdzie się 18 basenów o łącznej pow. 3,5 tys. mkw. oraz ponad 740 palm, które systematycznie sprowadzano z Malezji, Kostaryki i Florydy. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 150 mln euro.

– Ważniejsza od dużych liczb, które robią wrażenie ze względu na rozmach inwestycji, jest wyjątkowa atmosfera, którą chcemy wypełnić to nowe miejsce. W centralnej Polsce, w pobliżu Warszawy i Łodzi, tworzymy tropikalny raj – zapewnia Idan Greidinger, prezes Park of Poland.

– Goście będą mogli spędzać miło czas w cieniu palm, będzie im towarzyszyła najlepsza obsługa oraz poczucie, że są na magicznych, egzotycznych wakacjach – dodaje Greidinger.

Obok parku wodnego powstał duży zespół bungalowów pod nazwą Suntago Village. Ekologiczne domki dostarczone przez firmę Unihouse mogą być używane cały rok. Dzięki technologii modułowej montaż 92 domków zakończył się w krótkim czasie ośmiu tygodni. W każdej nieruchomości typu bungalow znajdują się sypialnia, salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Do dyspozycji gości dostępny będzie również prywatny taras z grillem i meblami ogrodowymi.

– Zbliżające się wielkimi krokami otwarcie w naszej gminie największego zadaszonego parku wodnego w tej części Europy bardzo nas cieszy, ponieważ w tak potężnej inwestycji widzimy wiele możliwości dla Wręczy, Mszczonowa i okolic – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

W niedalekiej przyszłości w okolicy mają stanąć jeszcze dwa duże hotele, połączone z parkiem wodnym specjalnym tunelem.

W pierwszej fazie planowanych dalszych inwestycji powstanie czterogwiazdkowy hotel ze strefą konferencyjną liczącą 3600 mkw. Drugi etap budowy, który ma potrwać znacznie dłużej, zakłada stworzenie tu ekskluzywnego hotelu pięciogwiazdkowego. Dwa hotele pod Mszczonowem będą oferować łącznie 700 miejsc noclegowych, głównie dla gości odwiedzających park wodny, a także uczestników konferencji i szkoleń.

Od kilku lat trwa w Polsce boom na inwestycje w parki rozrywki i rekreacji, zlokalizowane najczęściej w okolicach dużych miast, ale nie na ich terenie.

W 2016 roku w Redzie (woj. pomorskie) otwarto duży aquapark z żywymi rekinami. W 2018 roku w Kownatach (woj. lubuskie) powstało tematyczne miasteczko Majaland, poświęcone pszczółce Mai, bohaterce bajki dla dzieci.

Z kolei już latem 2020 roku w Rzgowie (woj. łódzkie) ma zostać oddany do użytku park rozrywki pod nazwą Mandoria, imitujący renesansowe miasto z 1520 roku. W parku znajdą się bajkowy port, tawerny, latarnia morska, a także rollercoastery, karuzele i labirynty.

Nowy park ma zająć obszar 50 ha. A w związku z tym, że będzie czynny cały rok, większość atrakcji znajdzie się pod dachem. Koszt inwestycji pod Łodzią szacowany jest na 108 mln zł.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA