fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Biurowce: Niemal połowa bada temperaturę pracownikom

Adobe
Ponad połowa firm w badanych biurowcach wprowadziła system pracy zdalnej. Pracownikom mierzy się też temperaturę.
Badanie wśród właścicieli i zarządców ponad 200 obiektów biurowych w Polsce przeprowadziła platforma REDD. Pytano o procedury sanitarne i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w budynkach w okresie pandemii COVID-19. - Odpowiedzi uczestników badania wskazują na zdecydowane reakcje na zagrożenie epidemiologiczne – podkreślają eksperci REDD.
W znaczącej większości budynków wprowadzono nowe rozwiązania sanitarne, w tym regularne dezynfekcje powierzchni wspólnych (94 proc.). Zapewniono też specjalistyczne środki higieny osobistej (88 proc.).
Ponad połowa uczestników badania wskazała również czyszczenie i dezynfekcję instalacji wentylacyjnych (54 proc.) jako jeden z nowych środków bezpieczeństwa.
- Drugim filarem podjętych działań jest zmiana zasad komunikacji w budynkach, w taki sposób, aby zagwarantować dystans społeczny. Do najczęściej wskazywanych rozwiązań należy ograniczenie osób w windach oraz wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust i nosa w częściach wspólnych budynku (77 proc.). Mniej niż połowa badanych wskazała opracowanie procedur wejścia i wyjścia (46 proc.) jako jedno z rozwiązań – wskazują analitycy REDD.
W ramach wdrożonych rozwiązań, właściciele i zarządcy wyróżnili również dodatkowe narzędzia prewencyjne, w tym m.in. mierzenie temperatury osobom wchodzącym do budynku (45 proc.).
Respondenci ocenili również skalę pracy stacjonarnej i zdalnej w obiektach biurowych.
Ok. 30 proc. respondentów oceniło, że w zarządzanych budynkach powyżej 75 proc. firm pracuje zdalnie.
Ponad połowa uważa, że odsetek najemców działających w takim trybie to od 25 do 75 proc.
Najmniejsze zmiany w trybie pracy najemców w zarządzanych budynkach (do 25 proc. firm) stwierdza poniżej 20 proc. badanych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA