fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Do wzięcia działka pod biura w sercu Wrocławia

materiały prasowe
Teren o powierzchni ponad 9,6 tys. mkw. wystawia na sprzedaż KGHM VII Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Na działce mogą powstać biura.

Parcela będzie w ofercie do 31 sierpnia. Nieruchomość jest częściowo w użytkowaniu wieczystym. Prawo własności do części parceli ma spółka celowa należąca do funduszu.

- Pozwolenie na budowę przyznane właścicielom działki dopuszcza wybudowanie kompleksu biurowego o powierzchni 31,8 tys. mkw. GLA. Dolne kondygnacje budynków mogą zostać przeznaczone na lokale handlowo-usługowe – podaje w komunikacie Colliers International, firma doradcza, która reprezentuje właściciela nieruchomości.

– Działka znajduje się w ścisłym centrum miasta, gdzie niezwykle trudno o teren pod zabudowę komercyjną – komentuje cytowany w komunikacie Emil Domeracki, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w Colliers International. - Wrocław jest drugim po Krakowie miastem regionalnym, gdzie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczyła 1 mln mkw. i wciąż rośnie ze względu na dużą aktywność najemców. Biorąc pod uwagę te czynniki, można uznać, że teren należący do KGHM VII FIZAN stanowi najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska. Spodziewamy się, że ta sprzedaż będzie jedną z najważniejszych transakcji 2020 roku we Wrocławiu – przewiduje.

KGHM VII FIZAN ma w portfelu cztery spółki uzdrowiskowe prowadzące działalność w kurortach (Polanica, Duszniki, Kudowa, Świeradów, Cieplice, Świnoujście), a także markę wód mineralnych Staropolanka i Wielka Pieniawa, których producentem są Uzdrowiska Kłodzie S.A. – Grupa PGU. Wyłącznym akcjonariuszem Towarzystwa jest KGHM Polska Miedź.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA