fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Rekordowa transakcja: Wchodzą do parku na 15 lat

materiały prasowe
21 tys. mkw. w kompleksie Gate One Business Park wynajmuje międzynarodowa firma świadcząca usługi z zakresu data center.

Gate One Business Park to kompleks logistyczno-biurowy przy ul. Modularnej i Działkowej na terenie warszawskiej strefy przemysłowej, 5 km od lotniska. Tworzą go dwa budynki o łącznej powierzchni 40 tys. mkw., które można przeznaczyć zarówno na moduły magazynowe, jak i biura.

Park oferuje 273 miejsca parkingowe (w tym 20 dla samochodów ciężarowych) i 56 ramp załadunkowych oraz bram wjazdowych. - Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta i dogodny dostęp do obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8 – mówią przedstawiciele Savills Investment Management. Park wchodzi w skład portfolio tej firmy. Jest niemal w pełni wynajęty. Wśród najemców centrum są m.in. Mary Kay, Argus, P4, Rajapack, Johnson Health Tech.

Teraz do budynku wprowadza się międzynarodowa firma świadcząca usługi z zakresu data center. Umowa została zawarta na 15 lat.

Julia Racewicz, ekspert Savills Investment Management, mówi: W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących (21 tys. mkw.) umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center.

Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, najemcy doradzało CBRE. Kamilla Joszczuk z działu wynajmu powierzchni przemysłowo-logistycznych w CBRE, komentuje: Wynajem ponad 20 tys. mkw. na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA