fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

J.W. Construction stawia na aparthotele

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Deweloper buduje portfel ponad 1,3 tys. lokali z gwarantowanym zyskiem z najmu.

Kontrolowany przez Józefa Wojciechowskiego deweloper mieszkaniowy otworzył pierwszy projekt aparthotowy pod marką Apartamenty Varsovia, którym będzie zarządzać – przy Alejach Jerozolimskich. Budynek liczy 115 lokali, sprzedaż ruszy w połowie czerwca.

To ewenement, bo zazwyczaj spółka sprzedaje lokale w trakcie realizacji inwestycji. Tak było w przypadku aparthotelu przy ul. Kasprzaka – wszystkie z 380 lokali zostały już sprzedane a budynek zostanie oddany na przełomie 2017 i 2018 r.

Ceny w Varsovia Jerozolimskie sięgają 9,9–12 tys. zł netto za mkw. J.W. Construction będzie zawierać z nabywcami umowy gwarantujące w ciągu pięciu lat stopę zwrotu w wysokości 5 proc. w skali roku oraz podział po połowie zysku przewyższającego tę wartość. Umowa będzie mogła zostać opcjonalnie przedłużona na jeszcze pięć lat.

– Jest popyt na tego rodzaju produkt, stopy procentowe są niskie i analitycy przewidują, że w połowie 2018 r. może dojść do ruchu w górę. Mamy zarówno odpowiednie działki do wykorzystania, jak i piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu hotelami – powiedziała Małgorzata Szwarc–Sroka, członek rady nadzorczej, dyrektor biura ds. relacji inwestorskich.

– Mamy pełen przekrój nabywców, niektórzy kupują nawet kilkanaście lokali – dodała.

J.W. Construction planuje utworzyć więcej obiektów w formule Apartamenty Varsovia. Przy ul. Pileckiego ma to być 224 lokali, pozwolenia na budowę spółka spodziewa się w wakacje. Przy ul. Kasprzaka ma to być około 500 apartamentów, pozwolenie na budowę oczekiwane jest pod koniec b.r. Deweloper buduje więcej lokali w formule aparthotelu, ale dla zewnętrznych firm zarządzających.

Jeśli chodzi o tegoroczną sprzedaż mieszkań, Małgorzata Ostrowska, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży, podtrzymuje że w zasięgu jest 1,5–1,7 tys. W I kwartale sprzedaż wzrosła o 17 proc., do 401 lokali. W całym 2016 r. firma znalazła nabywców na 1,58 tys. mieszkań – tyle samo, co rok wcześniej. W I kwartale br. spółka miała 2,07 mln zł zysku wobec 9,56 mln zł pod kreską rok wcześniej. Idą wynikowe żniwa, bo firma zaczyna przekazywać lokale m.in. z flagowego stołecznego projektu Bliska Wola.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA