fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Warszawa się zmienia. Nowe drapacze chmur będą wkrótce gotowe

Fotorzepa, Marta Bogacz
Krajobraz stolicy przekształca się błyskawicznie wraz z nowo powstałymi wieżowcami. Jeszcze przed końcem tego roku otworzy się kilka pokaźnych biurowców.

Jak zauważa Business Insider Polska, na ukończeniu jest sześć dużych inwestycji komercyjnych w Warszawie. Są one zlokalizowane w centrum stolicy, a część z nich składa się z kilku przyległych budynków. Zgodnie z planem, mają być oddane do użytku jeszcze w 2020 roku.

O jakie wieżowce chodzi? Jeden z nich to kompleks Varso Place budowany przy al. Jerozolimskich blisko Dworca Centralnego. Są to trzy budynki, z których najwyższy nazywa się Varso Tower i sięga 310 metrów wraz z iglicą.

Niedaleko, bo przy Rondzie Daszyńskiego, stanie Skyliner budowany przez firmę Karimpol, a zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski. Jest to 44-piętrowy wieżowiec o wysokości 195 metrów. Poza przestrzenią biurową przewidziane są w nim także piętra handlowo-usługowe, w których znajdziemy klub fitness, kawiarnie, restauracje i sklepy.

Do końca roku gotowe mają być także wieżowce Mennica Legacy Tower (140 metrów), kompleks The Warsaw Hub (do 130 metrów), Widok Towers (95 metrów) i Chmielna 89 (79 metrów).

Więcej na: Business Insider Polska 

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA