fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

PKP Cargo zmniejsza stratę, największe wzrosty notuje w Intermodalu

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
PKP Cargo zmniejszyło stratę na poziomie netto w pierwszym kwartale tego roku do 1 mln zł z 66 mln zł straty w pierwszych trzech miesiącach roku ubiegłego. Spółka największe wzrosty zanotowała w segmencie przewozów intermodalnych - poinformował w piątek dziennikarzy Maciej Libiszewski, prezes spółki.

"Cieszą nas duże wzrosty w przewozach za granica w tym na Nowym Jedwabnym Szlaku. Systematycznie rośnie segment przewozów intermodalnych. Jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach utrzymamy tę korzystną dla nas tendencję" - powiedział Libiszewski.

Spółka podkreśla, że na szczególną uwagę zasługują wyniki w segmencie przewozów intermodalnych, w którym zanotowała wzrost pracy przewozowej w pierwszych trzech miesiącach roku o 35 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W pierwszym kwartale spółka przewiozła bowiem 148 tys. kontenerów, co oznacza, że co drugi kontener w Polsce był przewożony na platformach PKP Cargo.

Wzrost przewozów segment intermodalny zawdzięcza przede wszystkim większej liczbie przewiezionych kontenerów, rozwojowi przewozów poza granicami Polski oraz z portów morskich do terminali w Poznaniu, Warszawie, Radomsku i Łodzi

Spółka poinformowała też, że w 21 proc. wzrosły przewozy kruszyw i materiałów budowlanych, produktów chemicznych o 17 proc., a paliw płynnych o 10 proc.

W pierwszym kwartale 2017 r. odnotowano także wzrost pracy przewozowej poza granicami Polski, który sięgnął 23 proc. z czego na samym tylko Nowym Jedwabnym Szlaku wzrosty przewozów kontenerów z i do Chin sięgnęły 95 proc.

Wiceprezes spółki Arkadiusz Olewnik poinformował, że udział PKP Cargo w polskim rynku w pierwszym kwartale, to według pracy przewozowej, 52,3 proc., a pod względem przewiezionej masy to 44,9 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA