fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Potężny tajfun uderzył w Wietnam. Armia szuka ocalałych

Wietnam, skutki uderzenia tajfunu Molave
AFP
Wietnam wysłał setki żołnierzy i ciężki sprzęt do poszukiwań osób, które ocalały po przejściu lawin błotnych wywołanych uderzeniem w kraj tajfunu Molave i towarzyszącymi mu ulewnymi deszczami. Rząd Tajwanu poinformował, że Molave to jeden z najsilniejszych tajfunów jakie nawiedziły region w ostatnich dziesięcioleciach.

Lawiny błotne, które nawiedziły trudno dostępne regiony w prowincji Quang Nam, doprowadziły do śmierci 13 osób, a 40 uważa się za zaginione. Akcję ratunkową utrudniają warunki pogodowe.

- Możemy przewidzieć jak będzie przemieszczać się burza oraz ile deszczu spadnie, ale nie możemy przewidzieć kiedy zejdzie lawina błotna - mówił wicepremier kraju, Trinh Dinh Dung.

- Droga jest pokryta grubą warstwą błota, a ulewne deszcze nadal nawiedzają ten region. Ale akcja ratunkowa musi być przeprowadzona szybko - dodał Dung.

Od początku października Wietnam boryka się z nawałnicami, ulewnym deszczem i podtopieniami. Skutki trudnych warunków pogodowych odczuły miliony mieszkańców kraju.

Przejście tajfunu Molave pozbawiło miliony Wietnamczyków elektryczności. 56 tysięcy domów zostało uszkodzonych.

Trwają też poszukiwania 26 rybaków, których łódź zatonęła, gdy próbowali powrócić do portu we wtorek. Rybaków szukają dwa okręty marynarki wojennej Wietnamu.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA