fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Ulewne deszcze w Japonii. Co najmniej 20 osób nie żyje

AFP
Co najmniej 20 osób zginęło na skutek powodzi i osuwisk wywołanych ulewnymi deszczami na południu Japonii. Jak podała telewizja NHK, 14 osób uważanych jest za zaginione.

W sobotę w prefekturze Kumamoto na wyspie Kiusiu odnotowano znaczne opady. Pod względem liczby ofiar to najtragiczniejsza klęską żywiołowa w Japonii od października, gdy na skutek przejścia tajfunu Hagibis zginęło 90 osób.

Premier Shinzo Abe na spotkaniu sztabu kryzysowego wezwał do nasilenia działań ratowniczych. - Życie ludzkie jest najważniejsze. Proszę zrobić wszystko, co możliwe, by odszukać zaginionych - powiedział.

W relacji państwowej telewizji NHK przedstawiającej skutki nawałnic widać było przewrócone samochody, ludzi oczyszczających swe domy z błota oraz wojsko ratujące tych, którzy zostali przez powodziową wodę odcięci od świata.

- Nie mieliśmy prądu ani bieżącej wody, było ciężko - powiedziała NHK jedna z uratowanych kobiet.

Japońska agencja meteorologiczna zaapelowała o czujność wobec prognoz mówiących o deszczu. W rozmowie z agencją Reutera przedstawiciel agencji ostrzegł, że nawet bez dalszych opadów na dotkniętych żywiołem terenach może dojść do osuwisk.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA