fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Atak zimy w Pakistanie i Afganistanie. Kilkadziesiąt ofiar

AFP
Co najmniej 43 osoby zginęły w wyniku nagłego ataku zimy w Pakistanie i Afganistanie. Intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem doprowadziły do lokalnych podtopień. Władze starają się obecnie ewakuować mieszkańców terenów dotkniętych skutkami nagłego załamania się pogody.

W Pakistanie zginęło 25 osób. Najgorsza sytuacja panuje w Beludżystanie. Imran Zarkon z lokalnego centrum zarządzania kryzysowego poinformował, że 14 mieszkańców tej prowincji zginęło w ciągu 24 godzin - w większości w wyniku zawaleń się dachów budynków pod ciężarem śniegu.

Wiele dróg w prowincji zostało zasypanych i jest obecnie nieprzejezdnych. Część prowincji znajduje się pod grubą na kilkanaście centymetrów pokrywą śnieżną.

11 osób zginęło w prowincji Pendżab.

W Afganistanie w związku z nagłym załamaniem się pogody zginęło co najmniej 18 osób, w tym kobiety i dzieci. Hasibullah Shaikhani, z biura prasowego ministerstwa zarządzania kryzysowego oświadczył, że większość dużych dróg w Afganistanie jest nieprzejezdnych w związku z intensywnymi opadami śniegu i obawami przed schodzącymi lawinami.

W Afganistanie osiem osób zginęło w prowincji Kandahar, a siedem w zachodniej prowincji Herat (w tym pięcioro członków tej samej rodziny). Trzy osoby zginęły w prowincji Helmand. 

W Kabulu z powodu opadów śniegu ulice są nieprzejezdne - większość mieszkańców zrezygnowała z jazdy po mieście samochodami.

Źródło: AP News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA