fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

„Poważny incydent” na lotnisku Domodiedowo. Lądowanie na budowanym pasie

Anna Zvereva [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Federalna Agencja Transportu Lotniczego bada przyczyny wylądowania samolotu pasażerskiego z Sabetty w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na nieukończonym pasie na moskiewskim lotnisku Domodiedowo - poinformowała agencja Interfax.

Samolot, który lądował na dopiero budowanym pasie startowym, to okryty w ostatnim czasie złą sławą Suchoj Superjet 100 (SSJ-100). Maszyna należała do linii IrAero. Według źródeł Interfax, w zdarzeniu nikt nie został ranny. Agencja pisała o lądowaniu awaryjnym, jednak serwis prasowy Domodiedowa określił, że doszło do niego „w trybie normalnym”.

Nieoficjalną informację Interfax potwierdziło rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Według resortu nie ma osób poszkodowanych, a samolot nie został uszkodzony. Na pokładzie maszyny znajdowało się 99 pasażerów.

Na lotnisku Domodiedowo działają dwa pasy startowe. Od 2014 roku budowany jest trzeci pas, który w przyszłości ma zastąpić jeden z dwóch starszych. Nie jest on jednak jeszcze ukończony.

Dochodzenie w sprawie incydentu wszczęła rosyjska Federalna Administracja Lotnicza. Własne śledztwo prowadzi także moskiewska prokuratura.

Źródło: rp.pl/ Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA