Katastrofy

Zachodniopomorskie: Pociąg zderzył się z ciężarówką

AdobeStock
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Daleszewie w województwie zachodniopomorskim ciężarówka wjechała pod pociąg.

Jak podaje Onet, do wypadku doszło przed godziną 13.00.

Rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej poinformował, że samochód ciężarowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia wagonów. Kabina maszynisty została zniszczona.

Na miejsce wypadku docierają służby. - Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu - powiedział w rozmowie z Onetem Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej. Informację mówiącą o tym, że nie żyje jedna osoba potwierdziło Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jest to najprawdopodobniej kierowca ciężarówki.

Przed godziną 15.00 bilans osób poszkodowanych osiągnął 22 osoby. Do szpitala w szczecińskich Zdrojach przewiezione zostały trzy osoby. Kolejne dwie trafiły do szpitala wojewódzkiego w Zdunowie. Ich stan określany jest jednak jako dobry.

Rzecznik gryfińskiej policji Marcin Karpierz, poinformował, że stan pięciu osób poszkodowanych określany jest jako ciężki.

Na miejsce docierają kolejne karetki. Jest także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Karpierz zaznaczył także, że liczba osób rannych może wzrosnąć, gdyż sytuacja jest dynamiczna.

Ruch kolejowy i samochodowy jest w tym miejscu całkowicie zablokowany. W wyniku wypadku uszkodzony został tor oraz sieć trakcyjna. Trasa kolejowa Szczecin-Kostrzyn jest nieprzejezdna. Organizowana jest autobusowa komunikacja zastępcza - podaje RMF FM.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. 

Źródło: Onet, RMF FM

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL