fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Premier wspomina katastrofę smoleńską. „Próba zastąpienia ludzi o takim etosie prawie niewykonalna”

Fot. KPRM/ Krystian Maj
„Każdy z nas zapewne pamięta ten straszny sobotni poranek sprzed 11 lat. Każdy miał na ten dzień jakieś plany, ale jak tu żyć codziennymi sprawami, gdy dzieje się coś tak trudnego do wyobrażenia. I tak tragicznego” - napisał na swoim koncie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, wspominając katastrofę w Smoleńsku 10 kwietnia 2010.

„Katastrofa smoleńska, ta największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski, zraniła wiele rodzin, odebrała im wspaniałe Matki, Ojców, Córki i Synów. Ale także zraniła naszą Ojczyznę, bo odebrała Jej ludzi najwybitniejszych i najbardziej Jej potrzebnych. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonkę Marię, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, ministrów, parlamentarzystów, generałów, szefów najważniejszych instytucji i wielu świetnych urzędników” - napisał szef rządu.

Premier podkreślił, że „próba zastąpienia ludzi o takim etosie i tak wielkim doświadczeniu to zadanie prawie niewykonalne, ale jest oczywiste, że Ich pragnieniem byłoby kontynuowanie dzieła, jakiego się podjęli”.

„Każdego dnia staramy się sprostać temu wielkiemu zadaniu - to nasz najważniejszy obowiązek” - dodał Morawiecki. „Zawsze będziemy o Nich pamiętać” - zakończył swój wpis.

W sobotę premier Morawiecki złożył kwiaty m.in. pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie na placu marszałka Piłsudskiego, pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego oraz pod tablicami upamiętniającymi ofiary w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu zapalił też znicze na grobach ofiar na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA