fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

"Szlakiem Ikara": oratorium o katastrofie smoleńskiej

Zdjęcie z próby koncertu
TVP3
Na telebimach tupolew leciał na brzozy, a na tym tle uczestnicy koncertu śpiewali o katastrofie smoleńskiej. Sponsorem koncertu w Toruniu był KGHM Polska Miedź, a patronem - Kornel Morawiecki.

W sobotę w Toruniu wystawiono oratorium "Szlakiem Ikara". Utwory, wśród których były m. in.  "Ludzie ptaki", "Jakie są fakty, jakie przyczyny" czy "Wrak stalowy" wykonywali głównie młodzi artyści. W jednej z piosenek pojawiły się słowa, że "nie wszystkiemu winne drzewo" oraz, że szerzy się wieść o tym, że powstaje "zaczyn prawdy".

Artyści śpiewali na tle telebimów, na których widać było wrak tupolewa oraz samolot zbliżający się do drzew.

Reżyserem i producentem koncertu jest Marek Klementowski, libretto oratorium napisał Jan Drechsler, muzykę zaś skomponował Michał T. Malicki. Pod jego kierunkiem wykonał ją band i zespół  młodych śpiewaków ze Śląska - poinformował portal Toruń.pl

Producent oratorium Marek Klementowski w wywiadzie dla TVP powiedział, że ma nadzieję, iż utwory "zainspirują ludzi do poszukiwania odpowiedzi, które ciągle jeszcze nie zostały udzielone w sprawie katastrofy smoleńskiej".

W oficjalnym komunikacie autorzy koncertu podali, iż celem było "uwrażliwienie widza i słuchacza na koszmar tragedii, wzbudzenie refleksji i zainspirowanie do rzeczowej, a także uczuciowej analizy przyczyn największej katastrofy w dziejach Polskich Sił Powietrznych".

Sponsorem tytularnym koncertu była spółka skarbu państwa KGHM Polska Miedź. Patronatem objął go Kornel Morawiecki, obecny na koncercie.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA