Biało-Czerwone (Magdalena Piekarska-Twardochel, Renata Knapik-Miazga, Ewa Trzebińska, Aleksandra Jarecka) pokonały Kanadyjki (45:25), Węgierki (36:31), Rosjanki (34:24) i Koreanki (45:24). To dowód, że nasz zawodniczki są w wysokiej formie i za cztery miesiące polecą do Tokio walczyć o medal.

Polki zajęły w rankingu olimpijskim drugie miejsce, więcej punktów w okresie kwalifikacyjnym zebrały tylko mistrzynie świata Chinki. Nasze szpadzistki wygrały trzy z pięciu rozgrywanych w tym czasie Pucharów Świata oraz zdobyły mistrzostwo Europy.

Prawo występu w turnieju drużynowym - weźmie w nim udział 8 lub 9 zespołów - daje Polkom także możliwość startu na IO w rywalizacji indywidualnej. Szpada kobiet to obecnie jedyna broń, w której mamy kwalifikację. Turniej ostatniej szansy dla pozostałych polskich szermierzy 24-25 kwietnia w Madrycie.