fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zamknięte sklepy na Lotnisku Chopina. Gdzie kupić wodę?

Bloomberg
Aż 15 punktów handlowych na terenie warszawskiego Lotniska Chopina zostało zamkniętych dla podróżnych. Zmienia się najemca, a podróżni mają kłopot z kupieniem zwykłej wody.

Wiadomości Handlowe informują, że sklepy będą nieczynne całe wakacje.

Z lotniska zniknęły 1 lipca sklepy spółki Lagardere Travel Retail. Nowym najemcą będzie PHZ "Baltona", która wydzierżawi 14 punktów handlowych.

"Modernizacja powierzchni handlowych Lotniska Chopina została rozpoczęta w terminie wygaśnięcia umów najmu i zakończenia procesu wyboru nowego najemcy" - napisano w komunikacie biura prasowego lotniska. Umowa podpisana z Lagardere Travel Retail wygasła skończyła się 30 czerwca.

Nowy najemca - Baltona pojawi się na lotnisku kiedy zakończone zostaną remonty sklepów. Władze lotniska nie informują kiedy to dokładnie nastąpi. Biuro prasowe informuje, że pasażerowie mają do dyspozycji 14 sklepów w strefie Wolnego Obszaru Celnego.

Po otwarciu punktów "Baltony" wszystkich punktów handlowych ma być 32 - zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Umowa z Baltoną została zawarta na 9 lat.

Prasę można kupić w strefie ogólnodostępnej, a także w jednym punkcie usytuowanym za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.

Lagardere Travel Retail nie jest zadowolona z braku przedłużenia umowy na 15 lokali i zdecydowała się na wniesienie pozwu przeciwko Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" oraz Baltonie do sądu.

LTR twierdzi, że wcześniejsze postępowanie przetargowe dotyczące najmu powierzchni komercyjnej na terenie Lotniska Chopina zostało zakończone bez wyboru oferty. Zdaniem powodów, Baltona nie brała udziału w tym przetargu, a następnie zawarła umowę z Portami Lotniczymi w drodze negocjacji - informują Wiadomości Handlowe. Wartość przedmiotu sporu została określona przez LTR na kwotę 78,9 mln zł.

Lotnisko Chopina dysponuje ponad 6000 m kw. powierzchni handlowych. Po zmianach w dzierżawie LTR pozostanie 49 proc. powierzchni handlowej, Baltona dzierżawić będzie ok. 46 proc. powierzchni, Keraniss – ok. 3 proc., a Kruk ok 2 proc. Ponad to powierzchnie gastronomiczne zajmują ponad 4.200 m kw.

Źródełka z bezpłatną wodą na Lotnisku Chopina

Dyrekcja lotniska przypomina, że w strefie zastrzeżonej terminala są udostępnione źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów. Źródełka są dostępne w tak zwanej strefie tranzytowej, za strefą kontroli bezpieczeństwa.

Poidełka są wyposażone w kraniki, za pomocą których pasażerowie mogą nalać wodę do kubków lub napełnić butelki. Dwa źródełka z bezpłatną wodą ustawione są w strefie Schengen, jedno w non-Schengen. Woda z urządzeń spełnia wszystkie wymagane normy wody pitnej.

- Bardzo ważny dla odpowiedniego komfortu i zdrowia pasażerów, szczególnie podczas letnich upałów, jest dostęp do wody pitnej. Zainstalowane w zeszłym roku na terminalu źródełka sprawiają, że każdy oczekujący na lot z naszego lotniska może bezpłatnie się napić lub napełnić butelkę wodą – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA