fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Marks & Spencer zamyka kolejne sklepy. Czas na internet

Bloomberg
Marks & Spencer zamknie na Wyspach 100 sklepów. Z Polski sieć wycofała się pod koniec lipca zeszłego roku.

M&S zapowiedział, że operację zamykania kolejnych sklepów się zakończyć do 2022 roku. Sacha Berendji, dyrektor sprzedaży detalicznej M&S powiedział, że jest to etap realizacji planu pięcioletniej radykalnej transformacji, która ma pomóc sieci ponownie mocniej zaistnieć na rynku.

Likwidacja 100 sklepów, czyli ok. 10 proc. istniejących oznacza także likwidację ponad 600 miejsc pracy.

Według analizy Global Data, w ciągu dwóch dekad udział marki M&S w rynku odzieżowym w Wielkiej Brytanii spadł o niemal połowę - do 7,6 proc. w tym roku. Nie wytrzymały konkurencji ze strony np. Primark, ale także Zara, H&M oraz Amazon.

Telewizja BBC poinformowała, że ze 100 sklepów zamknięto już 21, a M&S podał listę kolejnych 14 punktów. Docelowo ponad 30 proc. sprzedaży ma się odbywać w kanale e-commerce. Firma chce sprzedawać online również produkty spożywcze. W cyfryzację i nowe technologie  M&S zainwestował już ponad 28 mln euro.

Na koniec marca tego roku sieć Marks & Spencer posiadała w Wielkiej Brytanii ponad 1 tys. sklepów: 300 z odzieżą, produktami spożywczymi oraz wyposażaniem domu, prawie 700 sklepów jedynie oferujących produkty spożywcze, oraz ok. 40 outletów.

Sieć Marks & Spencer działa od 1884 roku. Jej założycielami byli urodzony w Słonimie polsko-żydowski przedsiębiorca Michał Marks oraz Thomas Spencer, który pracował jako kasjer w firmie odzieżowej I.J Dewhirst. Siec jest znana nie tylko ze sprzedaży ubrań, ale także produktów spożywczych, w większości własnej marki. Mają one ok. 60 proc. udziału w łącznych przychodach ze sprzedaży sieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA