fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W przyszłym tygodniu nowa batalia o podatek obrotowy

123RF
Ministerstwo Finansów zapowiada kolejną rundę negocjacji w sprawie nowych wersji projektu. Na razie branża nic na ten temat nie wie.

Choć podatek obrotowy od sprzedaży detalicznej miał obowiązywać od 1 kwietnia i przynieść do tegorocznego budżetu 2 mld zł, to wciąż nie jest znany nawet kształt projektu.

Po ostrych protestach branży, gdy na początku lutego została ogłoszona ostatnia wersja, szykuje się kolejna runda rozmów. – W przyszłym tygodniu dwie wersje podatku zostaną przedstawione podczas spotkania z organizacjami handlowców – wyjaśnia Wydział Obsługi Medialnej w Ministerstwie Finansów.

Jednak spośród pytanych przez nas czołowych organizacji handlowców na razie żadna zaproszenia do rozmów nie dostała, a tym bardziej przynajmniej wstępnych wersji projektów.

Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy wersje poddane pod branżowe konsultacje zostały skonsultowane z Komisją Europejską, która przyjęła bardzo aktywne stanowisko, jeśli chodzi o prace nad polską ustawą. Kilkukrotnie już protestowała przeciwko ogłoszonym pomysłom resortu na opodatkowanie handlu detalicznego....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA