fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Luksusowa marka elektroniki zamyka 119 sklepów. Pokonał ją internet

AFP
Amerykańska firma Bose, zajmująca się sprzętem audio, zamyka wszystkie sklepy w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Japonii.

Zamkniętych zostanie 119 sklepów, co oznacza spore zwolnienia - informuje CNN. Bose nie poinformowało jeszcze ile stanowisk zostanie zlikwidowanych.

Firma bose poinformowała, że to wynik odwrotu konsumentów od sprzedaży stacjonarnej. Teraz sprzęt tej marki będzie można kupić głownie on-line.

Pierwszy amerykański sklep Bose został otwarty w 1993 roku. W sumie firma ma 130 sklepów na całym świecie. Dwa polskie salony firmowe Bose - w Galerii Mokotów i w Arkadii w Warszawie - zostały zamknięte już kilka miesięcy temu.

Słuchawki i głośniki oraz inny sprzęt Bose nadal będzie dostępny w sklepach sieci Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD czy Komputronik. Firma stawia jednak najbardziej na sprzedaż internetową, tym bardziej, że  ostatnio sklepy fizyczne służyły głównie jako miejsca demonstracyjne, gdzie klienci mogli przekonać się o jakości produktów firmy.

Otwarte pozostaną sklepy w Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także część sklepów w Indiach i Korei Południowej. Większość sprzętu tej marki można też kupić na Amazonie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA