fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Dostawa z Allegro będzie jeszcze szybsza

materiały prasowe
Platforma rozszerza współpracę z InPost i będzie rozwijać nowe usługi szybkiej dostawy.

Allegro przedłużyło współpracę z InPost w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart! na kolejne 7 lat. Wieloletni kontrakt zakłada rozwój nowych usług szybkiej dostawy do Paczkomatów, w tym dostawy natychmiastowej, tego samego dnia oraz dostawy w weekendy. Umowa obejmuje również nowe, ulepszone warunki pakietu usług „Allegro Send”, które zostały wynegocjowane przez Allegro w imieniu sprzedających.

- Nasi klienci i sprzedawcy bardzo chętnie korzystają z Paczkomatów InPostu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy dlatego zdecydowaliśmy się ją przedłużyć na kolejne 7 lat. Współpraca z InPost to szybkość dostawy, największa w kraju i stale powiększana sieć odbioru oraz darmowe dostawy z Allegro Smart! To wszystko elementy, które pozytywnie wpływają na komfort kupujących podczas korzystania z naszej platformy- mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. - Satysfakcja klientów przekłada się bezpośrednio na wyniki naszych sprzedawców, dla których szybkość dostawy i wynegocjowana przez nas cena usług InPost zwiększa atrakcyjność ich oferty - dodał.

- Jest to kontynuacja wieloletniego strategicznego partnerstwa dwóch dynamicznie rozwijających się firm. Umowa ta umacnia partnerskie relacje InPost i Allegro na kolejnych kilka lat – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Obecnie dostawy ok. 30 proc. zamówień Allegro są realizowane w kolejnym dniu roboczym od momentu zakupu, a ponad 75 proc. w ciągu dwóch dni. InPost jest wiodącym dostawcą usług ostatniej mili dla e-commerce w Polsce i na dużą skalę dostarcza przesyłki krajowe następnego dnia.

Dzięki nowemu kontraktowi Allegro będzie dalej rozwijać innowacyjne usługi logistyczne, w tym dostawy tego samego dnia, a wkrótce wprowadzi również „natychmiastowe” dostawy do Paczkomatów.

Dostawy do Paczkomatów i punktów odbioru są najbardziej popularne wśród użytkowników programu Allegro Smart! Liczba korzystających z Allegro Smart! ciągle rośnie i na koniec czerwca 2020 r. było ich 2,1 miliona. Allegro widzi tutaj duży potencjał do dalszego rozwoju - w tej chwili jedno na sześć gospodarstw domowych w Polsce korzysta z Allegro Smart!. Nowa umowa z InPost stawia nowe, jeszcze wyższe wymagania związane z szybkością dostaw, co spowoduje, że klienci Smart! będą zdecydowanie bardziej zadowoleni z zakupów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA