fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Nie żyje Lars Larsen, założyciel sieci sklepów JYSK

Lars Larsen
JYSK
W poniedziałek rano zmarł w wieku 71 lat Lars Larsen, założyciel duńskiej sieci supermarketów JYSK. Przyczyną śmierci był rak wątroby.

Lars Larsen założył sieć supermarketów JYSK 2 kwietnia 1979 roku. Poza koncernem JYSK posiadał też inne spółki, w tym europejską sieć internetowych sklepów meblowych Bolia.com czy producenta zasłon i tekstyliów domowych Ready Made.

Jeszcze na początku 2019 roku Lars Larsen uczestniczył w obchodach 40-lecia powstania JYSK, przecinając wstęgę na otwarciu pierwszego sklepu sieci w Irlandii. To była przełomowa chwila, ponieważ JYSK stał się tym samym obecny w praktycznie wszystkich najważniejszych krajach Europy.

W czerwcu tego roku jednak stan zdrowia Larsena się pogorszył i zdiagnozowano u niego raka wątroby. Duńczyk oddał wtedy funkcję prezesa Lars Larsen Group swojemu synowi Jacobowi Brunsborgowi. W poniedziałek 19 sierpnia w godzinach porannych Lars Larsen zmarł w otoczeniu najbliższej rodziny.

„Straciliśmy męża, tatę i dziadka, a Dania straciła naprawdę wyjątkowego przedsiębiorcę. Będzie nam Go wszystkim bardzo brakowało. Zrobimy wszystko, aby kontynuować prace nad dalszym rozwojem dzieła jego życia” - pisze Jacob Brunsborg, cytowany na stronie internetowej JYSK.

O tym, że dzieło Larsena będzie kontynuowane, zapewnił również dotychczasowy dyrektor generalny i prezes firmy JYSK Jan Boegh.

„Krótko przed oddaniem prezesury firmy Lars Larsen uczestniczył w procesie decyzyjnym o połączeniu dwóch niezależnych części firmy w jedną firmę - JYSK Group. Będę kontynuował moje wysiłki tak, aby w ciągu najbliższych kilku lat połączony JYSK stał się firmą jeszcze silniejszą i większą. Zrobimy co w naszej mocy, aby duch firmy stworzonej przez Larsa Larsena z jego „dobrą ofertą” dla klientów trwał dalej” - przekonuje Boegh w oświadczeniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA